REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi Mi Band 8 powiesisz na szyi. Szalony pomysł jest strzałem w dziesiątkę

Xiaomi Mi Band 8 to długo wyczekiwany kontynuator niezwykle popularnej linii opasek sportowych. W nadchodzącej generacji szykuje się prawdziwa rewolucja, która kompletnie zmienia sposób używania urządzenia. Xiaomi Mi Band 8 będzie mogło służyć za naszyjnik.

14.04.2023
13:56
Xiaomi Mi Band 8 powiesisz na szyi. Szalony krok producenta, który jest strzałem w dziesiątkę
REKLAMA

Na pewno znacie ludzi, którzy mają poważny problem z urządzeniami do monitorowania aktywności fizycznej, takich jak opaski sportowe i smartwatche. Tym powodem jest przywiązanie do tradycyjnych rozwiązań. W pełni rozumiem osoby, które noszą na nadgarstku piękny klasyczny zegarek i nie zamierzają go wymieniać na smartwatcha. Mogliby na drugim nadgarstku nosić inteligentne urządzenie, ale wtedy wyglądaliby jak zdobywcy Berlina, więc wolą nie mierzyć swojej aktywności w ogóle.

Nie ukrywam, że noszenie klasycznego zegarka na jednej ręce i opaski sportowej na drugiej wygląda dosyć głupio. Po portfele takich klientów postanowiło sięgnąć Xiaomi.

REKLAMA

Xiaomi Mi Band 8 przyniesie kilka rewolucyjnych nowości

Pierwszą zmianą, o jakiej usłyszeliśmy, było to, że Mi Band 8 nie będzie miał jednoczęściowej opaski. Zastanawiało mnie, co tak naprawdę będzie to oznaczać i już wiem. Pierwsze podpowiedzi dało zdjęcie zapowiadające nową generację:

Widzimy na nim kilka różnych pasków, które łączy jedna cecha - wszystkie są bardzo modne i stylowe. Mi Band 8 porzuca typowo sportową stylistykę na rzecz estetyki i jest to zmiana na lepsze. Klienci na całym świecie chcą nosić opaskę przez cały czas, nie tylko podczas uprawiania sportu. Jednak gumowy pasek poprzedników średnio pasował do eleganckiej sukni czy do garnituru.

Teraz dzięki możliwości personalizacji użytkownicy będą mogli dostosować wygląd opaski do okazji. Prawdziwym przełomem jest jednak inny sposób noszenia Xiaomi Mi Band 8. Do tej pory jej naturalnym miejscem był nadgarstek. Teraz będzie to szyja.

REKLAMA

Xiaomi Mi Band 8 będzie można nosić w formie zawieszki do naszyjnika. Oczywiście taki sposób noszenia uniemożliwi monitorowanie poziomu tlenu we krwi, pomiaru tętna czy stresu, ale nadal będą działać podstawowe funkcje takie jak pomiar kroków, odległości, spalonych kalorii, a nawet monitorowanie niektórych treningów. To spory krok w kierunku nadaniu urządzeniu biżuteryjnego wyglądu. Odpowiednia tarcza sprawi, że z opaski sportowej powstanie ciekawa zawieszka.

Premiera Xiaomi Mi Band 8 będzie miała miejsce już 18 kwietnia. Wtedy dowiemy się co jeszcze zmieniło się w urządzeniu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA