Wielkie polskie nazwisko. Ten wykład koniecznie trzeba zobaczyć na Futurist of The Year 2024

Patronat medialny

Już wkrótce, bo 9 kwietnia, w Warszawie rozpocznie się trzydniowy kongres naukowy Futurist of The Year 2024 organizowany przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika. To niepowtarzalna okazja, aby wziąć udział w wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez wybitne osobistości ze świata nauki, finansów i nowych technologii. Grono prelegentów cały czas się powiększa, a my właśnie poznaliśmy nazwisko kolejnego wyjątkowego gościa.

08.03.2024 15.28
Wielkie polskie nazwisko. Ten wykład koniecznie trzeba zobaczyć na Futurist of The Year 2024

Przypomnijmy, kongres Futurist of The Year 2024 to inicjatywa utworzona przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika oraz partnerów (m.in. Singularity University oraz Fundacja Edukacji i Nauki Kopernik), której celem jest zainicjowanie dyskusji i poszerzenie wiedzy o przyszłości technologii (w tym sztucznej inteligencji), finansów oraz edukacji. To próba podjęcia międzynarodowego dialogu i interdyscyplinarnego kształcenia kolejnych pokoleń. Kongres, a także druga równolegle wdrożona inicjatywa, czyli Dom Kopernika, to projekty skierowane do tegorocznych maturzystów, studentów czy absolwentów, ale przede wszystkim "do ludzi z pasją i olbrzymią wyobraźnią, sięgającą dalej niż granice naszego kraju", jak podkreślił to dr Piotr Turek, Rektor SGMK.

Uczestnicy będą mogli osobiście poznać i porozmawiać z wybitnymi naukowcami takimi jak:  dr Michael L. Brodie z Uniwersytetu Harvarda, prof. John Tasioulas z Uniwersytetu Oksfordzkiego czy światowej sławy futurologami jak np. z Gerdem Leonhardem czy Jonathanem Brillem.

Mocny skład prelegentów Futurist of The Year 2024. Znamy nazwisko kolejnego wybitnego gościa

Prof. Andrzej Dragan – fizyk Uniwersytetu Warszawskiego, znakomity mówca i popularyzator nauki, a także ceniony na całym świecie artysta.

Prof. Andrzej Dragan

 To ceniony profesor fizyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz National University of Singapore. Jego obszar zainteresowań naukowych skupia się na łączeniu teorii względności z teorią kwantową - prowadzi grupę badawczą zajmującą się tym zagadnieniem. Jest laureatem wielu nagród naukowych: European Science Foundation, Ministra Edukacji, Fundacji Nauki Polskiej, Narodowego Centrum Nauki, tygodnika “Polityka”.

Stypendysta University of Oxford. Związany z renomowanymi instytucjami, takimi jak Imperial College London i University of Nottingham. Na swoim koncie ma dwie książki i ponad 60 artykułów naukowych, które przyczyniły się do rozwinięcia wiedzy w dziedzinie fizyki.

Oprócz osiągnięć naukowych, prof. Andrzej Dragan jest też artystą. To on stworzył tzw. Efekt Dragana, czyli unikalny styl edycji fotograficznej, który stał się rozpoznawalny na całym świecie. Jego prace fotograficzne oraz filmy (jest autorem krótkich filmów dla Netflixa, HBO, Channel 4, Sky TV, Playstation, Converse, Energizer, Xbox) zdobyły i były nominowane do najważniejszych na świecie tytułów i nagród. Jako wszechstronny artysta, Andrzej Dragan jest również autorem teledysków dla Quebonafide, Behemotha czy Hani Rani. Warto zaznaczyć, że już jako nastolatek cieszył się uznaniem, zdobywając nagrody w konkursach muzyki elektronicznej. Ciekawym faktem jest to, że nigdy nie pił kawy.

Prof. Andrzej Dragan wygłosi wykład trzeciego dnia podczas kongresu naukowego Futurist of The Year 2024.

Zachęcamy też do przeczytania wywiadu, który ukazał się na łamach Spider's Web+:

Futurist of The Year 2024. Tak możesz dołączyć

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać wielu międzynarodowych ekspertów, wykładowców i naukowców, a także wziąć udział w wyjątkowych warsztatach oraz wykładach. Zajęcia i warsztaty odbędą się w gmachu Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w trakcie trwającego kongresu Futurist of The Year 2024 stanowiąc jego wydarzenie towarzyszące.

Aby uzyskać kartę wstępu na wydarzenie, należy zgłosić swój udział w konkursie Dom Kopernika, poprzez stronę domkopernika.pl. Tam również znajdziesz szczegółowe informacje, co dokładnie należy zrobić. Warto zaznaczyć, że zgłoszenia przyjmowane są tylko do 10 marca.

Trzydziestu finalistów konkursu zostanie zaproszonych na trzydniowy finał w Warszawie, który odbędzie się równolegle do kongresu Futurist Of The Year 2024 w dniach 9-11 kwietnia 2024 roku.

Patronat medialny
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze