REKLAMA

Trwa POTĘŻNA awaria. Jest problem z Facebookiem, Instagramem i Messengerem

Facebook zaliczył potężną awarię. Użytkownicy mają problem z korzystaniem z Messengera, Facebooka, Instagrama i Threads, ponieważ nie mogą się w ogóle zalogować.

05.03.2024 15.35
Trwa potężna awaria. Jest problem z Facebookiem, Instagramem i Messengerem
REKLAMA

Wchodząc na Facebooka - niezależnie czy to stronę internetową, aplikację mobilną, Messengera spotkamy się z błędem. Użytkownicy zostali zupełnie odcięci od usług Meta - jeśli cię wylogowało z aplikacji lub ze strony, to nie jesteś sam(a).

REKLAMA

Ogromna awaria Facebooka. Nie działa Messenger, Instagram i praktycznie wszystko

Takie sytuacje z pewnością nie zdarzają się często. Przy próbie wejścia do aplikacji Messengera, Facebooka, Threads, Instagrama, ale także na wersje przeglądarkowe tych usług, zobaczymy błąd. Użytkownicy masowo zgłaszają, że są wylogowywani z aplikacji i stron internetowych.

Próba ponownego zalogowania się kończy się niepowodzeniem - niezależnie gdzie i w jaki sposób chcemy się zalogować. Jest to po prostu ogromna, globalna awaria.

W ciągu kilku minut w serwisie DownDetector liczba zgłoszeń wystrzeliła w górę. Wydaje się jednak, że WhatsApp jest jedyną aplikacją i usługą Meta, która obecnie działa. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na rozwój sytuacji. Jeśli usługi wrócą do normy, to o tym poinformujemy w aktualizacji.

Facebook nie działa - co robić

W trakcie awarii otrzymaliśmy sygnały od czytelników, którzy donosili, że w pierwszym odruchu podejmowali próbę zmiany hasła do usług Mety. Razem z ekspertami odradzamy tego typu działania - mamy bowiem do czynienia z awarią, a sama zmiana najprawdopodobniej nie uda się i nie jest konieczna, a wręcz w takiej sytuacji, nie jest zalecana.

Co więc najlepiej zrobić - uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Jeżeli nie macie poczucia humoru, ostrzegamy, że druga część tweeta serwisu Niebezpiecznik to oczywiście żart.

W oczekiwaniu na zakończenie awarii polecamy najnowsze teksty serwisów grupy Spider's Web:

Aktualizacja - Facebook i Messenger już działa

REKLAMA

Po godzinie od pierwszych doniesieniach o awarii Facebooka wydaje się, że wszystko wróciło do normy. Próbując zalogować na mobilną wersję aplikacji Messengera, w większości przypadków nawet nie będzie trzeba ręcznie wpisywać danych do logowania, proces powinien odbyć się automatycznie - mimo że podczas awarii byliśmy wylogowani. Na stronie internetowej Facebooka najpewniej będzie potrzebne ręczne logowanie.

Niemniej jednak w dalszym ciągu Instagram i Threads nie umożliwiają odświeżenia stron głównych. Wydaje się, że Meta w pierwszej kolejności chciała zażegnać awarię Facebooka i Messengera - wszak ten drugi to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA