REKLAMA

Kindle zmieni się nie do poznania. Konkurencja już z tego korzysta, ale Amazon zrobi to lepiej

Choć technologia już jest, to najpopularniejszy czytnik e-booków świata nadal posiada czarno-biały ekran. Jednak według znanego eksperta w branży elektroniki konsumenckiej ma się to zmienić już w 2025 roku, gdy Amazon motywowany ruchem konkurencji wprowadzi do sprzedaży kolorowego Kindle.

05.03.2024 14.37
Kindle zmieni się nie do poznania. Konkurencja już z tego korzysta, ale Amazon zrobi to lepiej
REKLAMA

Czytniki e-booków to popularne alternatywy dla zarówno tradycyjnych książek, jak i czytania (w formie cyfrowych plików) na smartfonach czy tabletach. Takie urządzenia są preferowane przez entuzjastów literatury ze względu na ekran e-ink imitujący papier i niemęczący oczu.

W większości urządzeń ekrany e-ink są czarno-białe, a jedynie niewielka część dostępnych na rynku czytników zaadaptowała kolorowe ekrany e-ink. Jednak jeżeli plotki co do planów Amazona się potwierdzą, proporcja ta może zostać odwrócona.

REKLAMA

Historyczny moment dla Kindle ma nadejść w przyszłym roku. A wraz z kolorem może nadejść podwyżka

Analityk Ming-Chi Kuo, znany przede wszystkim z insiderowskiego spojrzenia na produkty Apple i rynek technologii konsumenckiej, swój najnowszy wpis na platformie Medium poświęcił czytnikowi Kindle Amazon, obecnie najpopularniejszemu czytnikowi e-book na świecie.

Według Kuo następna generacja Kindle'a, którą Amazon ma zaprezentować w 2025 roku, będzie posiadać kolorowe ekrany o rozdzielczości 7 i 10 cali. Do tego Amazon wykorzysta technologię Advanced Color ePaper (ACeP).

Czytniki e-book z kolorowym ekranem nie są nowością - kolorowe ekrany marki Kaleido znajdziemy choćby w urządzeniach oferowanych przez markę Onyx BOOX. Jednakże ACeP, które ma zastosować Amazon, wyróżnia się lepszym nasyceniem i kontrastem barw niż ekrany Kaleido.

Aczkolwiek rewolucja kosztuje, gdyż cena pojedynczego ekranu ACeP jest około 40-60 proc. wyższa od pojedynczego ekranu Kaleido, co może przełożyć się na finalną cenę hipotetycznego, kolorowego Kindle.

Jednocześnie Ming-Chi Kuo przewiduje, że dostawy na rynek kolorowych czytników e-book wzrosną o około 8 do 10 proc. w 2024 roku.

"Głównymi czynnikami napędzającymi dostawy będą premiery nowych modeli kolorowych czytników przez Kobo (masowa produkcja w pierwszym kwartale 2024 roku) i reMarkable (masowa produkcja w trzecim kwartale 2024 roku). Warto zauważyć, że reMarkable przyjmie również około 12-calowy kolorowy ekran ACeP o wysokiej cenie jednostkowej. [...] Udział w rynku kolorowych czytników znacznie wzrośnie w 2024 roku, co będzie jednym z głównych powodów, dla których Amazon będzie agresywnie wykorzystywać kolorowy e-papier w 2025 roku."

pisze Ming-Chi Kuo
IDŹ DO SKLEPU
Amazon
Kindle Paperwhite (16 GB)
Amazon
Kindle 2022
Amazon
Kindle Oasis (32 GB)

Może zainteresować cię także:

Zdjęcie główne: Primestock Photography / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA