REKLAMA

Apple pokazał, jak będzie działał jego pierścień. Będziesz dziwnie machać rękami

Apple Ring, czyli inteligentny pierścień od Apple'a, nadchodzi wielkimi krokami. Skoro Samsung szykuje się do wydania hybrydy smart zegarka i opaski, to dlaczego Apple miałby pozostawać w tyle?

28.03.2024 06.03
Apple pokazał, jak będzie działał jego pierścień. Będziesz dziwnie machać rękami
REKLAMA

Na początku roku Samsung zaprezentował Galaxy AI - zestaw funkcji sztucznej inteligencji w smartfonach. Co Apple ma do zaoferowania w czerwcu? Wraz z systemem iOS 18 prawdopodobnie ukaże się zestaw funkcji SI dedykowanych smartfonom. W styczniu Samsung pokazał również Galaxy Ring, inteligentny pierścień, czyli smart opaskę sportową na sterydach. Co z Apple'em?

REKLAMA

Apple Ring jest bliżej, niż myślimy?

Plotki o inteligentnym pierścieniu Apple'a krążą już od dawna. Od miesięcy słyszymy doniesienia na temat sprzętu o ogromnym potencjale, idealnie dopasowanym do sterowania goglami Vision Pro, a nawet iPhone'em. Teraz Apple zdaje się zdradzać więcej szczegółów tego produktu. Wszystko dzięki temu patentowi.

Serwis Apple Insider zauważył, że Apple otrzymał patent na "wykrywanie kontaktu skóra do skóry", który umożliwia rozpoznawanie gestów między różnymi częściami ciała, ze szczególnym uwzględnieniem interakcji związanych ze skórą.

Patent związany z inteligentnym pierścieniem

Patent Apple'a opisuje system wykrywania gestów dłoni za pomocą pierścienia lub podobnych urządzeń noszonych - głównie zegarka Apple Watch. Pierścień firmy byłby wyposażony w czujniki rejestrujące ruchy palców, w tym dotyk między palcami tej samej dłoni, a nawet między różnymi dłońmi.

System wykorzystywałby sygnały elektryczne do identyfikacji tych kontaktów i potencjalnie przekształcał je w elementy sterujące do innych urządzeń. Patent zawiera ilustracje pokazujące, w jaki sposób system rozpoznawałby określone gesty, takie jak dotknięcie kciuka palcem wskazującym. Przykłady w patencie obejmują rozpoznawanie gestów rąk, takich jak te używane w grze w kamień, papier, nożyce.

Poznaj więcej plotek o nadchodzących sprzętach od Apple'a:

A co z premierą? Apple potrzebuje czasu

Patenty to jedno, a wydawanie produktów drugie. Apple z pewnością mógłby zawojować rynek, który już wkrótce - według plotek, w te wakacje - opanuje Samsung z Galaxy Ringiem. Szczególnie, że urządzenia typu Vision Pro, czy nawet MacBook, proszą się o alternatywny sposób sterowania. Ściszanie głośnego filmu? Apple Ring. Przemieszczanie się po osi czasu w Premiere Pro? Apple Ring.

REKLAMA

Nawiasem mówiąc, powyższe funkcje przypominają mi o nieudanej innowacji Apple'a, czyli o pasku Touch Bar. Oby pierścień Apple'a, w przeciwieństwie do interaktywnego ekranu dotykowego, okazał się sukcesem.

Kup iPhone'a:
MediaExpert
iPhone 15
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA