REKLAMA

Netflix na dobre zrywa z Apple'em. Użytkownicy nie zapłacą już w ten sposób

Nowe doniesienia potwierdzają, że Netflix na dobre zerwał z Apple'em. Ta decyzja ma bezpośredni wpływ na użytkowników iPhone'ów i innych sprzętów Apple'a.

27.02.2024 19.15
Netflix na dobre zrywa z Apple'em. Użytkownicy nie zapłacą już w ten sposób
REKLAMA

Płatności za subskrypcje przechodzące przez Apple'a to bardzo często poruszany temat. Z jednej strony rozwiązanie jest bardzo wygodne, bo w jednym miejscu wyświetlane są wszystkie dostępne subskrypcje, a z drugiej strony Apple pobiera opłatę. W taki sposób za usługę musimy zapłacić więcej, bo prowizja przechodzi na nas, użytkowników. Co prawda Netflix z tego zrezygnował już dawno temu – (podobnie jak Spotify), ale teraz przybija ostateczny gwóźdź do trumny.

REKLAMA

Netflix zrywa z Apple'em. Nie pozwala płacić ludziom w ten sposób

Opcja opłacania Netflixa za pośrednictwem aplikacji na iOS (przez Apple) nie jest już możliwa od dłuższego czasu – a dokładniej od 2018 r. Oczywiście dla nowych i powracających użytkowników, bo dla osób, które od wielu lat opłacały subskrypcję bez przerwy taki system rozliczenia wciąż działał. Netflix potwierdził portalowi The Verge, że w niektórych krajach rozpoczyna się odłączanie wtyczki płatności iTunes dla tej popularnej platformy VOD. Na razie dzieje się to w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.

W odpowiedzi rzecznika Netflixa dla serwisu, firma twierdzi, że zmiana na razie dotyczy planu podstawowego. Osoby, które od wielu lat opłacały Netflixa za pomocą iTunes, mogły liczyć na niższe ceny. Przykładem była jedna z użytkowniczek serwisu X z USA, która korzystając z tej metody, mogła ominąć wszelkie podwyżki cen – płaciła bowiem 9,99 dol./mies., gdy obecnie ten sam plan w Stanach Zjednoczonych kosztuje ponad 15 dol.

Nie wydaje się, aby zmiana w Polsce była aż tak bardzo dotkliwa (patrząc na to, że Netflix w Polsce jest dopiero od jesieni 2016 r.), jednak może się zdarzyć, że jeszcze garstka użytkowników iPhone'ów w naszym kraju korzystała z takiej metody. Aby móc dalej korzystać z Netflixa trzeba będzie podpiąć metodę płatności (m.in. kartę) do konta Netflixa na stronie internetowej serwisu i to tak naprawdę tyle.

Na przykład, instalując aplikację Netflixa na iOS, macOS czy tvOS, użytkownicy nie mają opcji rejestracji – jedynie logowania. Aplikacja jednym guzikiem przerzuca nas na stronę internetową, abyśmy mogli utworzyć konto Netflix (zarządzać kontem) – i podłączyć metodę płatności do konta.

Niebawem jednak płatności bezpośrednio w aplikacji mobilnej powinny wrócić do Netflixa (oraz m.in. Spotify) na iOS (przynajmniej w Europie), a to dzięki Unii Europejskiej.

REKLAMA

Więcej o serwisach streamingowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA