REKLAMA

Nadchodzi nowa wersja Chrome'a. Trudno uwierzyć, że zdołali upakować tyle funkcji

Nowa wersja przeglądarki Google Chrome zaczyna trafiać do użytkowników. Warto będzie ją zaktualizować, ponieważ lista zmian jest obszerna. Co się zmieniło w wersji 122 Google Chrome?

16.02.2024 09.34
Nadchodzi nowa wersja Chrome'a. Trudno uwierzyć, że zdołali upakować tyle funkcji
REKLAMA

W najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome 122 nadchodzi SI, ale też wyjaśnienie, że tryb Incognito nie jest anonimowy. Co jeszcze?

REKLAMA

Chrome 122 zaraz będzie dostępny. Najważniejsze zmiany

Po pierwsze, Google finalnie wprowadza do Chrome'a pomocnika w pisaniu, "Pomóż mi napisać", początkowo dostępnego dla ograniczonej liczby użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Narzędzie to pomaga w dopracowywaniu lub redagowaniu tekstu. Jest dostępne poprzez prawy klik na zaznaczonym tekście lub w pustym polu tekstowym na stronie internetowej. Jak przekazuje serwis Android Police, nowość ta ma zostać wydana szerzej w marcu.

Dodatkowo, funkcja "Przeczytaj na głos" jest wprowadzana do Chrome na Androida, umożliwiając użytkownikom słuchanie tekstu na stronach internetowych w rozwijanym menu. Jeżeli nie chcecie czekać na oficjalne wydanie, to możecie sprawdzić funkcję poprzez użycie menu z flagami, wpisując komendę chrome://flags#read-aloud flag w pole wyszukiwarki.

Testowana jest również przebudowana karta przełączania kart dla platform mobilnych, przenosząc opcję "Nowa karta" na przycisk akcji szybkiego dostępu, co ma ułatwić dostęp do niej. I to, o czym pisaliśmy wcześniej: Google aktualizuje wyjaśnienie trybu incognito, aby jasno określić, jakie dane nie są przechowywane na urządzeniu, podkreślając jednocześnie, że strony internetowe i reklamodawcy mogą wciąż śledzić informacje.

Przeczytaj więcej o najnowszych zmianach w popularnych aplikacjach:

Podobnie jak na Androidzie, teraz Chrome na komputerze będzie oferował jednorazowe uprawnienia dla witryn internetowych, umożliwiając użytkownikom tymczasowy dostęp do wrażliwych opcji, a nowy projekt strony historii oddzieli historię przeglądania w Chrome od witryn odwiedzonych za pomocą innych aplikacji.

REKLAMA

I na koniec, Chrome 122 będzie wyświetlał ikony aplikacji internetowych zamiast ogólnego symbolu Chrome dla powiadomień na pulpitach w systemach Windows i macOS.

Źródło: Android Police, miniaturka: BigTunaOnline / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA