REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie czekaj na Windows 12 w tym roku. Microsoft ma dla ciebie coś innego

Nowe informacje sugerują, że Windows 12 nie pojawi się w tym roku. Zamiast tego Microsoft wyda dużą aktualizację do obecnego Windowsa 11 oznaczoną nazwą 24H2.

09.02.2024
21:34
Nie czekaj na Windows 12 w tym roku. Microsoft ma dla ciebie coś innego
REKLAMA

Windows 11 nie należy do najbardziej lubianych przez użytkowników systemów operacyjnych. W dalszym ciągu wiele osób pozostaje przy kilkuletnim Windowsie 10, który będzie jeszcze wspierany przez następne ponad półtora roku. Wydaje się jednak, że do tego czasu zadebiutuje nowe wydanie systemu operacyjnego Microsoftu, tyle że znacznie później, niż myślano.

REKLAMA

Windows 12 najwcześniej dopiero w następnym roku. Microsoft planuje dużą aktualizację "jedenastki"

Windows 11 ma już na karku niemalże 2,5 roku – został wydany bowiem w październiku 2021 roku. Obecne wydanie okienek stanowiło duże wizualne odświeżenie systemu Microsoft Windows względem wydanego w 2015 roku Windows 10. Wyznając niepisaną zasadę sugerującą, że co druga wersja systemu operacyjnego Microsoftu była udana, wielu użytkowników "dziesiątki" czeka z niecierpliwością na Windowsa 12.

Ci, którzy czekają, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Nie wydaje się bowiem, aby Windows 12 miał zadebiutować w tym roku. Dlaczego? Microsoft na swoim blogu, ogłaszając nową kompilację Windowsa 11 w kanale deweloperskim (wersja 26052), oficjalnie potwierdził, że następna duża aktualizacja "jedenastki" będzie nosiła nazwę 24H2. Co potwierdza, że gigant technologiczny z Redmond przygotowuje kolejne spore uaktualnienie Windowsa 11. Firma może nie zdradziła premiery, natomiast nazwa wersji sugeruje, że zostanie wprowadzona w drugiej połowie 2024 roku. Dodatkowo Microsoft w komunikacie pisze, ze system Windows 11 ma być objęty coroczną aktualizacją.

Jeśli Microsoft w dalszym ciągu pracuje nad Windowsem 11, to istnieje małe prawdopodobieństwo, że jednocześnie w podobnym czasie zadebiutuje zupełnie nowy system operacyjny w postaci Windowsa 12. Jeżeli nowe wydanie systemu Microsoftu miałoby zostać wydane jeszcze w tym roku, to system musiałby być w zaawansowanym stadium prac. Pamiętając premierę "jedenastki", publiczna beta pojawiła się już w czerwcu 2021 roku, a finalne wydanie pojawiło się dopiero pod koniec października.

Zupełnie nowego Windowsa 12 powinniśmy oczekiwać dopiero w 2025 roku. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby system został pokazany w późniejszym terminie.

Co nowego w Windows 11 24H2? Szykują się kolejne zmiany

W nowym dużym wydaniu systemu operacyjnego Windows nie powinniśmy oczekiwać ogromnych nowości. Zmiany będą, natomiast nie okażą się one tak bardzo znaczące. Przede wszystkim do Windowsa 11 24H2 ma trafić komenda Sudo, która jest znana m.in. użytkownikom Linuxa oraz macOS.

Ponadto gigant technologiczny z Redmond będzie ulepszał integrację asystenta AI Copilot. Nie obędzie się też bez zmian w samym interfejsie systemu, zostanie wprowadzona funkcja łączenia się z WiFi przy pomocy skanowania kodów QR oraz wiele innych mniejszych usprawnień.

REKLAMA

Więcej o systemie operacyjnym Windows przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA