REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows będzie zalany reklamami. Nie opędzisz się

Moment, w którym użytkownik zagląda do menu konfiguracji systemu operacyjnego i swojego komputera to idealna okazja, by mu wyświetlić reklamę płatnej usługi. Tak, to na pewno zadziała.

03.02.2024
18:30
Windows będzie zalany reklamami. Nie opędzisz się
REKLAMA

Windows, od czasu edycji Windows 8, ma dość irytującą cechę, przynajmniej w wersji przeznaczonej dla użytkowników indywidualnych. Ten poniekąd drogi system operacyjny zaczął swoim użytkownikom wyświetlać reklamy. Przy czym przedstawiciele Microsoftu nieraz się obruszali na słowo reklamy - twierdzą, że to porady, bo za reklamę płaci podmiot zewnętrzny.

REKLAMA

Jak zwał, tak zwał. Windows na domyślnych ustawieniach będzie wręcz zaczepiał swojego użytkownika, jeśli wykryje, że korzysta z innej niż Edge przeglądarki czy innej niż OneDrive chmury. Przy okazji wyświetlając rozmaite ogłoszenia w powiadomieniach systemowych o wspaniałości gier z PC Game Pass czy czegoś jeszcze innego. Irytujące? Mało powiedziane.

Pracujesz dużo na PC? Nie przegap:

Czy w Windows 11 będzie mniej reklam? Nie, będzie ich więcej.

Copilot Pro to płatna wersja usługi Copilot, czyli generatywnej sztucznej inteligencji od Microsoftu. To jedna z najgorętszych nowości firmy i trzeba przyznać, że zdaje się być nie tylko jedną z pierwszych, ale też jedną z najbardziej zaawansowanych i użytecznych usług tego typu na rynku. Microsoft dawno nie mógł cieszyć się dużymi sukcesami na rynku konsumenckim, budując swoją potęgę przede wszystkim na klientach firmowych. Copilot i Copilot Pro to wspaniała okazja na odbudowanie pozytywnych relacji z konsumentami.

Reklama Copilota Pro w aplikacji Ustawienia wydaje się jednak dużą przesadą. Windows nie jest darmowym systemem operacyjnym, wyświetla i tak zbyt wiele reklam, na dodatek aplikacja Ustawienia wydaje się być szczególnie złym miejscem na umieszczanie informacji o płatnych produktach. Na szczęście, póki co, reklama jest wyświetlana wyłącznie w testowych wersjach Windowsa. Oby ta nowość nigdy do produkcyjnych wersji nie trafiła.

Polacy bez nowych reklam w Windowsie… póki co. Co to jest Copilot Pro?

Copilot Pro jest nową usługą, która oferuje najbardziej zaawansowane funkcje i możliwości Microsoft Copilot. Niezależnie od tego, czy użytkownik potrzebuje pomocy przy pisaniu, kodowaniu, projektowaniu, badaniu lub uczeniu się, Copilot Pro zapewnia większą wydajność, produktywność i kreatywność od darmowej wersji.

REKLAMA

Copilot Pro pozwala korzystać z Copilota w wybranych aplikacjach Microsoft 365, takich jak Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook. Copilot Pro daje również priorytetowy dostęp do GPT-4 i GPT-4 Turbo w czasach największego obciążenia, a także możliwość tworzenia obrazów za pomocą sztucznej inteligencji z DALL-E 3. Pozwala też tworzyć eksperckie GPT na ograniczonych zbiorach danych, co może okazać się szczególnie użyteczne.

Obecnie Copilot Pro nie jest dostępny w Polsce - póki co skorzystać z niego mogą jedynie klienci na terenie Austrii, Australii, Brazylii, Kanady, Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Indii, Włoch, Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych. To oznacza, że reklamy tej usługi w Polsce nie będą wyświetlane aż do czasu, gdy ta zostanie u nas w końcu uruchomiona.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA