Zebrali zużyte akumulatory i zbudowali wielką baterię. Tak działa pierwszy w Polsce magazyn energii
Wygląda niepozornie, ale jest to zdecydowanie jedna z innowacji, które mogą ułatwić nam życie. Tauron uruchomił pierwszy w Polsce magazyn energii, który powstał przy wykorzystaniu wyeksploatowanych baterii z autobusów elektrycznych. Nowy magazyn o mocy 150 kW oraz pojemności 150 kWh jest zlokalizowany w Jaworznie i współpracuje już z siecią elektroenergetyczną.

REKLAMA