REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy S24 Ultra będzie bestią do gier. Oto dlaczego

Premiera nowej serii Samsungów Galaxy S24 zbliża się wielkimi krokami. Najnowsze doniesienia sugerują, że najmocniejszy model z dopiskiem Ultra okaże się idealną propozycją dla graczy. Ma mieć na pokładzie potężny układ graficzny.

02.11.2023
20:24
Samsung Galaxy S24 Ultra będzie bestią do gier. Oto dlaczego
REKLAMA

Fani smartfonów koreańskiego producenta w tym roku zyskali naprawdę świetną serię Galaxy S23, która miała na pokładzie procesory Qualcomm Snapdragon w nieco mocniejszej wersji for Galaxy. W przyszłym roku podstawowe S24 i S24+ zostaną wyposażone w autorski czip Exynos 2400, a tylko Galaxy S24 Ultra zyska układ Snapdragon 8 Gen 3. Tyle że ponownie będzie to specjalna wersja For Galaxy.

REKLAMA

Samsung Galaxy S24 Ultra będzie istną bestią do gier. Dzięki tej funkcji

Ostatnimi czasy zadebiutował jeden z najważniejszych procesorów do smartfonów na 2024 rok, czyli Snapdragon 8 Gen 3. Pierwszym urządzeniem z tym czipem jest Xiaomi 14, natomiast to zaledwie początek i z każdym miesiącem będzie pojawiało się tylko więcej smartfonów bazujących na tej platformie Qualcomma. 

Jeśli chodzi o jego specyfikację, to układ ten oferuje procesor graficzny Adreno o taktowaniu 903 MHz oraz 8 rdzeni CPU - 1x Cortex-X4 3,3 GHz, 3x Cortex-A720 3,2 GHz, 2x Cortex-A720 3,0 GHz oraz 2x Cortex-A520 2,3 GHz. Już podstawowy wariant procesora ma zapewnić 25 proc. wyższą wydajność układu GPU w porównaniu ze Snapdragonem 8 Gen 2, natomiast Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy zyska jeszcze potężniejsze GPU o taktowaniu aż 1000 MHz (lub jak kto woli 1 GHz).

Na pierwszy rzut oka dodatkowe 97 MHz na GPU może nie wydawać się wielką różnicą, natomiast niemal 10 proc. wyższe taktowanie z pewnością bardzo dobrze wpłynie na wydajność w grach i innych aplikacjach, które wykorzystują układ graficzny. Na starcie Samsung Galaxy S24 Ultra z mocniejszym GPU powinien rozgromić konkurencję pod względem wydajności w grach.

Oczywiście im bardziej podkręcony układ, tym więcej generuje ciepła, więc najmocniejszy Galaxy S24 Ultra będzie musiał oferować naprawdę niezły system chłodzenia. Zobaczymy, jak ten aspekt został rozwiązany, gdy tylko smartfon trafi do naszych rąk.

Więcej o smartfonach Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

Premiera Samsungów Galaxy S24 już w styczniu

Debiut nadchodzącej serii sztandarowych smartfonów Samsunga Galaxy S24 powinien mieć miejsce już w styczniu tego roku - najpewniej pod koniec miesiąca. Wtedy zobaczymy, czy wszelkie dotychczasowe nieoficjalne doniesienia i plotki okażą się prawdziwe. Jeśli tak będzie, to zyskamy naprawdę ciekawe smartfonowe propozycje - szególnie najdroższy model, który znacząco będzie różnił się od poprzednich generacji Galaxy z dopiskiem Ultra.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA