REKLAMA

Apple ma duży problem ze swoimi goglami. Pomóc może ortopeda

Vision Pro, czyli gogle Apple'a do mieszanej rzeczywistości, przechodzą obecnie przez testy. Pojawił się jeden dość istotny problem dotyczący użytkowania zestawu.

09.10.2023 06.44
Apple ma duży problem ze swoimi goglami. Pomóc może ortopeda
REKLAMA

Nowy produkt od Apple’a to Vision Pro, gogle do mieszanej rzeczywistości. Będą drogie, bo mają kosztować przeszło 18 tys. zł i przy okazji niewygodne, ale o tym dowiedzieliśmy się dopiero teraz.

REKLAMA

Przed zakupem Vision Pro skontaktuj się z lekarzem

Apple pracuje nad rozwiązaniem problemu związanego z brakiem komfortu użytkowania headsetu. Według najnowszego raportu Marka Gurmana, obecna wersja Vision Pro waży około 0,45 kg. To z kolei ma powodować dyskomfort u niektórych użytkowników. Nawet chwila noszenia gogli, może doprowadzić do bólu szyi.

Gogle Vision Pro z jedną opaską

W porównaniu z innymi popularnymi goglami VR, waga Vision Pro nie jest wyróżniająca się. Na przykład gogle Meta Quest 2 ważą 0,5 kg, PlayStation VR2 to 0,56 kg, a Valve Index, uważane za jedne z najlepszych gogli do gier, ważą aż 0,81 kg. 

Rewolucyjne urządzenia do VR czy AR? Przeczytajcie o nich na Spider's Web:

Problem wynika nie tyle z wagi, co z opaski. Obecnie Vision Pro są testowane tylko z jednym paskiem, który oplata głowę użytkownika z boku. Gogle nie mają drugiego paska, który utrzymywałby je od góry, co jest normą w większości headsetów - i przy okazji polepsza znacząco ergonomię.

Chociaż wcześniejsze plotki sugerowały, że Apple może wprowadzić opcjonalny drugi pasek za odpowiednią opłatą, teraz firma rozważa dodanie takiego pasa nad głową do normalnej wersji, bez dodatkowych opłat.

Apple ma inny problem: z wadami wzroku

REKLAMA

Ponadto Apple pracuje nad dostosowaniem Vision Pro pod użytkowników z wadami wzroku, ponieważ pierwsza generacja Vision Pro nie jest kompatybilna z okularami. Zamiast tego, będzie można je dostosować pod siebie przy użyciu magnetycznych soczewek przygotowanych pod konkretną wadę.

Ale to z kolei stanowi spore wyzwanie logistyczne: kto zajmie się dystrybucją i przygotowaniem tychże soczewek? Możliwe, że Apple będzie dostarczał headsety z gotowymi już soczewkami pod określoną wadę wzroku. Na razie jest więcej pytań, niż odpowiedzi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA