REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

To będzie pierwszy taki zegarek Xiaomi. Na to czekali użytkownicy

Do sieci wyciekła specyfikacja nadchodzącego zegarka Xiaomi. To może być pierwszy taki zegarek chińskiego giganta technologicznego, który jednocześnie przypomina Galaxy Watcha 6 Classic.

15.09.2023
18:42
Xiaomi-Watch-S1-Pro-polska-cena
REKLAMA

Xiaomi jak dotąd w swoich inteligentnych zegarkach niezmiennie stosowało własny system operacyjny (z jednym wyjątkiem). Fakt faktem firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom wielu i wprowadziła propozycje wykorzystujące NFC poprzez Xiaomi Pay, które można wykorzystać, mając konto w odpowiednim banku. Niemniej jednak to wciąż płatności Google Pay/Apple Pay królują w większości banków w Polsce i niebawem zegarki Xiaomi będą mogły skorzystać z tej technologii.

REKLAMA

Xiaomi Watch 2 Pro to pierwszy taki zegarek producenta. Ma systemem WearOS na pokładzie

Od trzech generacji Samsung w swoich Galaxy Watch wykorzystuje to rozwiązanie, dając posiadaczom tych zegarków m.in. płatności Google - co w Polsce było wielkim krokiem, ponieważ Samsung Pay w naszym kraju nie istnieje. Niemniej jednak koreański producent niebawem może doczekać się niezłego i wcale niedrogiego konkurenta.

Będzie nim Xiaomi Watch 2 Pro, który poza systemem operacyjnym (oczywiście z własną systemową nakładką MIUI) zaoferuje funkcję znaną z modelu Watch 6 Classic, czyli ruchomy pierścień do sterowania, który z niewiadomego powodu zniknął w modelach 5 Pro. Urządzenie ma być napędzane procesorem Snapdragon W5+ Gen 1, wspartym 2 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB wbudowanej przestrzeni na dane.

Treści będą prezentowane na AMOLED-owym wyświetlaczu o średnicy 1,43”, który ma pracować w rozdzielczości 466 × 466 pikseli - 326 ppi. Ten zostanie przykryty szkłem Gorilla Glass, a sama koperta będzie wykonana ze stali nierdzewnej. Xiaomi Watch 2 Pro ma być sprzedawany w dwóch wersjach - srebrnej ze skórzanym paskiem oraz czarnej z bardziej sportowym, gumowym paskiem.

Akumulator w środku zegarka ma mieć pojemność 500 mAh i zapewnić do 72 godzin pracy na jednym ładowaniu, co jest wynikiem typowym dla zegarków z WearOS - mój prywatny Galaxy Watch 5 Pro z nieco większym akumulatorem działa bardzo podobnie, maksymalnie kilka godzin dłużej. Nadchodzący zegarek Xiaomi zaoferuje odporność na wodę do 5 ATM i opcjonalną łączność LTE. Urządzeniu nie zabraknie 150 trybów sportowych i podstawowych funkcji zdrowotnych - to wszystko za 349 euro (ok. 1620 zł).

Więcej o Xiaomi przeczytasz na Spider's Web:

Czy to będzie niezła konkurencja dla Samsunga? Jeszcze jak

Xiaomi Watch 2 Pro ma trafić wyłącznie na globalny rynek, bez premiery w Chinach. Miałoby to sens, patrząc na to, że urządzenie bazuje na systemie operacyjnym Google. Co prawda nie jest to pierwszy zegarek firmy z Wear OS (ponieważ oryginalny Mi Watch z 2019 roku oferował ten system operacyjny), ale będzie pierwszym urządzeniem z tym systemem, które wyjdzie z Chin - globalny Mi Watch był zupełnie innym urządzeniem.

REKLAMA

Mamy zatem szansę zobaczyć, jak będzie sprawował się pierwszy na globalnym rynku zegarek Xiaomi z WearOS. Urządzenie może być już za rogiem - jak wiadomo, niebawem na europejskim rynku zadebiutują dwa nowe smartfony producenta, czyli Xiaomi 13T i 13T Pro. Jest szansa, że równocześnie zobaczymy nowy zegarek.

W tej cenie byłby niezłą alternatywą dla Galaxy Watch 6 Classic, który kosztuje 1900 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA