REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Zegarki z Google Wear OS nauczyły się nowych sztuczek. Dla Polaków specjalna niespodzianka

Aby umilić nam czekanie na najnowszą wersję Androida, Google zaprezentował długą listę nowości, których możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Ku zaskoczeniu, dopieszczeni zostali zwłaszcza właściciele zegarków z systemem Wear OS - zwłaszcza ci w Polsce, bo w końcu będziemy mogli mówić do nadgarstka "Cześć Google".

06.09.2023
8:44
Zegarki z Google Wear OS nauczyły się nowych sztuczek. Dla Polaków specjalna niespodzianka
REKLAMA

Google postanowił rozpieścić użytkowników swojego mobilnego systemu garścią nowości. Asystent AI w widżecie na ekranie głównym, możliwość wyświetlania kodu kreskowego lub kodu QR kart zapisanych w Google Wallet czy wsparcie dla wideokonferencji w Android Auto. Brzmi nudno? I tak jest, bo najwięcej nowości otrzymał Android w wersji na smartwatche - czyli Wear OS.

REKLAMA

Posiadacze zegarków z Wear OS mają się z czego cieszyć. Te funkcje już wkrótce trafią na twój nadgarstek

Prawdopodobnie najważniejszą nowością dla wszystkich użytkowników będzie możliwość wysyłania wiadomości głosowych poprzez Wiadomości Google - aplikację do wysyłania wiadomości SMS domyślną w większości urządzeń z Androidem i Wear OS. Dotychczas Wiadomości Google jedynie pozwalały na odpisywanie na SMS-y z poziomu nadgarstka, nadal zmuszając do sięgania po telefon, by nagrać odpowiedź. Aktualizacja, która nadejdzie w ciągu kilku najbliższych tygodni umożliwi odpowiadanie na wiadomości poprzez po prostu - mówienie do zegarka.

Kolejna nowość to spora aktualizacja Asystenta Google na Wear OS, która dodaje do niego kilka nowych języków, w tym polski. Asystent jako taki język polski wspiera już od 2019 r., jednak do zegarka "Cześć Google" powiemy dopiero w ciągu najbliższych tygodni.

Pomniejsze zapowiedziane nowości, które ucieszą niektórych użytkowników to także możliwość słuchania podcastów z YouTube Music bezpośrednio w zegarku oraz wyświetlanie informacji o poszczególnych miejscach w aplikacji Google Maps na Wear OS. Ponadto Google po raz kolejny powtórzyło już wcześniej zapowiadaną nowość: WhatsApp na smartwatche.

REKLAMA

Zobacz też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA