REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Sprzęt /
  5. Sprzęt - Poradniki

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC - jak włączyć płatności zbliżeniowe na opasce?

Xiaomi zaprezentowało masę nowych sprzętów i wprowadziło do oferty Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. Jak aktywować płatności zbliżeniowe na tej opasce? Podpowiadamy.

06.10.2021
20:51
xiaomi mi smart band 6 nfc w polsce jak skonfigurowac platnosci zblizeniowe
REKLAMA

W ofercie Xiaomi pojawiła się dzisiaj masa nowych sprzętów, a my poznaliśmy ich polskie ceny. Wśród nich są smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro i Xiaomi 11 Lite 5G NE oraz tablet Xiaomi Pad 5. To jednak nie koniec nowości, jakie przygotowała chińska firma, a jedna z nich była wyczekiwania od miesięcy.

REKLAMA

Xiaomi Smart Band 6 NFC oficjalnie w Polsce

Xiaomi Smart Band 6 NFC to pod względem specyfikacji to ta sama opaska, co niezwykle udany bazowy Xiaomi Mi Smart Band 6, tyle że z modułem do płatności zbliżeniowych. Partnerem producenta został Mastercard, dzięki czemu nowe smartbandy Xiaomi będzie można połączyć z kartami płatniczymi wydawanymi przez tego operatora klientom różnych banków. Plastik zostaje zapisany w urządzeniu w formie tokena.

Jakie banki wspierają płatności zbliżeniowe na Xiaomi Smart Band 6 NFC?

Na start z płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem modułu NFC w opasce Xiaomi będą mogli skorzystać użytkownicy kart Mastercard, którzy mają konto w Banku Pocztowym lub w fintechowych aplikacjach ZEN.com i Curve. W następnej kolejności dołączą do nich klienci banków BNP Paribas, Getin Bank, mBank oraz SGB-Bank. Informacji o kartach VISA jak na razie nie mamy.

xiaomi mi smart band 6 nfc platnosci zblizeniowe jak skonfigurowac mastercard class="wp-image-1885154"
Na start opaski Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC będą obsługiwały karty Mastercard

Jak aktywować płatności zbliżeniowe na opasce Xiaomi Smart Band 6 NFC?

Aby płacić opaską w sklepach i w punktach usługowych poprzez przysunięcie jej do terminala, należy w aplikacji Mi Fit wybrać usługę Xiaomi Pay i wprowadzić dane swojej karty Mastercard. Oprócz tego trzeba pamiętać o pewnym mechanizmie związanym z bezpieczeństwem - przed pierwszą płatnością danego dnia trzeba wybrać w aplikacji kartę z opaski i wpisać kod PIN, aby ją odblokować.

Jak działa zabezpieczenie przed niechcianymi transakcjami w Xiaomi Smart Band 6 NFC?

Odblokowana przez użytkownika opaska pozwala płacić zbliżeniowo przez 24 godziny lub do zdjęcia opaski z nadgarstka. W celu rozliczenia się za transakcję wystarczy przyłożyć urządzenie do terminala, ale producent wpadła na pomysł, jak nas obronić przed potencjalnymi niechcianymi transakcjami. W celu wykonania płatności trzeba przesunąć palec z jednej strony ekranu na drugą.

REKLAMA

Czy opaski Xiaomi Smart Band 6 bez NFC będą mogły służyć do płacenia zbliżeniowo?

Niestety ze względu na fakt, że pierwsza wersja Xiaomi Mi Smart Band 6 nie miała wbudowanego modułu NFC, osoby zainteresowane płatnościami zbliżeniowymi będą musiały zakupić nowy model - aktualizacją nic tu nie da. Tyle dobrego, że opaski Xiaomi są w porównaniu do np. smartwatchy wręcz śmiesznie tanie. Często oferowane są w promocji, a nawet bez niej kosztują poniżej 200 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA