REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowa wersja Xiaomi Mi Band 6 w Europie. Płatności zbliżeniowe bliżej niż kiedykolwiek

Opaska sportowa Xiaomi Mi Band 6 ma mnóstwo zalet i jedną główną wadę: nie da się nią płacić w sklepie. Może się to zmienić za sprawą nowej wersy wyposażonej w NFC. Taki sprzęt trafi do Europy.

23.08.2021
21:17
Xiaomi Mi Band 6 NFC w Europie
REKLAMA

Seria opasek sportowych Xiaomi Mi Band od samego początku wyróżnia się rewelacyjnym stosunkiem ceny do możliwości, a Mi Band 6 to zdecydowanie najlepsza odsłona w serii.

REKLAMA

Niestety opaska Mi Band od samego początku ma jedną wadę, a właściwie brak, czyli nieobecność żadnej formy płatności zbliżeniowych. To już ostatni element układanki, którego brakuje. Mamy bowiem czytelny ekran, całkiem sensowny system powiadomień, dobre mierzenie codziennych aktywności, a także mierzenie aktywności w czasie treningów. Jasne, nie wszystko działa na takim poziomie jak w zegarku sportowym, ale opaska jest od niego 8-10 razy tańsza.

Xiaomi Mi Band 6 w wersji NFC pojawi się w Europie.

Niebawem do Europy trafi wersja Xiaomi Mi Band 6 wyposażona w moduł NFC, którym będzie można płacić w sklepach. Wiemy, że taka opaska dostała już certyfikację we Włoszech.

Przy wcześniejszych generacjach opaski Xiaomi można było ściągnąć z Chin wersje wyposażone w moduł NFC, ale w Europie był on bezużyteczny. Tym razem ma być inaczej, bowiem przecieki mówią o pełnym wdrożeniu płatności zbliżeniowych.

Płatności zbliżeniowe opaską Xiaomi nigdy nie były bliżej, ale wstrzymajcie konie.

 class="wp-image-1671942"

Nadal mamy wiele znaków zapytania. Pierwszym z nich jest dostępność opaski w Polsce. Wiemy, sprzęt trafi do Europy, co zostało potwierdzone we Włoszech. Stąd już tylko krok od wprowadzenia produktu do Polski.

Najważniejszy jest jednak system płatności. Dziś do płacenia zegarkiem lub opaską trzeba mieć system Google Pay, Apple Pay bądź Garmin Pay. Na smartfonach są jeszcze dostępne płatności zbliżeniowe bezpośrednio poprzez aplikacje bankowe, dzięki technologii HCE. Żadne z tych rozwiązań nie trafi na opaskę Xiaomi.

O Apple Pay i Garmin Pay nawet nie ma sensu wspominać, bo to rozwiązania dostępne tylko na sprzętach tych firm. Gogole Pay z kolei wymaga Androida lub Wear OS, a opaska Xiaomi nie ma żadnego z tych systemów. Ba, nie ma też możliwości instalacji zewnętrznych aplikacji, więc można zapomnieć o powstaniu aplikacji bankowych.

Mimo to płatności zbliżeniowe są możliwe, co obserwujemy na rynku rosyjskim. Działa tam system powstały właśnie z myślą o Xiaomi Mi Band, stworzony przez Mastercard. Całość działa mniej więcej tak, jak Google Pay, ale obecnie obsługuje tylko karty Mastercard. Jak widzicie, znaków zapytania jest naprawdę dużo.

REKLAMA

Możliwe, że Xiaomi Mi Band 6 NFC zadebiutuje w Europie równo za miesiąc.

23 września ma się odbyć premiera nowych urządzeń Xiaomi, w tym zapowiadanych smartfonów Xiaomi Mi 11T i Mi 11T Pro. Możliwe, ze tego dnia zobaczymy też tablety Mi Pad 5 i Mi Pad 5 Pro. Debiut nowej wersji opaski sportowej tego samego dnia ma więc sens.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA