REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Nie uwierzycie. Xiaomi robi jeszcze jeden topowy telefon. To Mi 11T Pro

Xiaomi Mi 11, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra i Mi Mix 4 to za mało? Najwyraźniej tak, bo producent wprowadzi jeszcze jeden model z najwyższej półki, którym będzie Xiaomi Mi 11T Pro.

xiaomi mi mix 4 aparat pod ekranem selfie kamera 1
REKLAMA

W branży technologii pewne rzeczy pozostają niezmienne. Na początku roku debiutuje Samsung Galaxy S, jesienią iPhone, a Xiaomi… Xiaomi wypuszcza kolejne topowe modele niemal co miesiąc. Mogłoby się wydawać, że linia Mi 11 została już w całości zaprezentowana, a teraz Xiaomi skupi się na innych modelach, w tym ciekawie zapowiadającym się Mi Mix 4. Nic bardziej mylnego.

REKLAMA

Xiaomi Mi 11T Pro, czyli kolejny topowy model.

Xiaomi Mi 11T Pro nadchodzi wielkimi krokami, a my za sprawą przecieków poznaliśmy już jego specyfikację. Smartfon będzie wyposażony w duży ekran AMOLED o odświeżaniu 120 Hz, co nikogo nie powinno dziwić. Wewnątrz znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 888, co również nie jest niespodzianką, choć warto zaznaczyć, że lada moment rynek zaleją smartfony z podrasowanym Snapdragonem 888+.

Główną nowością w smartfonie ma być jednak akumulator i ładowarka. Ogniwo będzie miało pojemność 5000 mAh i obsłuży ładowanie z mocą aż 120 W, co zapowiada bardzo krótkie czasy ładowania. Nie jest to zupełną nowością w ofercie Xiaomi, bo Mi Mix 4 obsługuje taką samą technologię, dzięki czemu ogniwo o pojemności 4500 mAh ładuje od zera do stu procent w (uwaga!) 15 minut.

Pozostaje pytanie, w jaki sposób tak ekstremalnie szybkie ładowanie wpłynie na żywotność akumulatora. Jeśli ktoś się o to obawia, dostępny będzie tryb ładowania z mocą 50 W, gdzie ogniwo naładujemy do pełna w 28 min. To i tak genialny wynik.

Xiaomi Mi 11T Pro ma mieć potrójny układ aparatów.

Znajdziemy tu moduły, które mocno kojarzą się z aparatami Xiaomi Mi 11 Lite. Nie jest to złą wiadomością, bo ten telefon ma bardzo przyzwoitą jakość zdjęć. Główny układ będzie miał 64 MP, a do tego otrzymamy ultraszeroki kąt (8 MP) i aparat do makro (5 MP).

Xiaomi Mi 11T Pro ma zaskoczyć ceną.

REKLAMA

Zapowiada się na to, że otrzymamy topowy ekran, świetną specyfikację, wyjątkowo szybkie ładowanie i dobre, choć nieco kompromisowe aparaty. Asem w rękawie ma być jednak cena, bowiem smartfon w momencie premiery ma kosztować (w zależności od wersji) 570 - 660 dol. Realne ceny w Polsce mogą więc wynosić 2600 - 3000 zł.

To bardzo dobra wycena jak na możliwości smartfona. Za sprzęt o takich parametrach jeszcze na początku 2021 r. trzeba było zapłacić przynajmniej o 1000 zł więcej. Pamiętajmy jednak, że konkurencja w czasie całego roku również nie spała i mamy np. takie propozycje jak Realme GT z podobną specyfikacją i ceną na poziomie 2700 zł. Xiaomi nie będzie miało łatwo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA