REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Opaską Xiaomi wreszcie zapłacisz za zakupy. Smart Band 6 z NFC trafia do Polski

Nadeszła chwila, na którą czekali entuzjaści produktów czarnego konia rynku mobilnego. Najpopularniejsza opaska fitnessowi doczekała się nowej wersji — powitajcie Xiaomi Band 6 NFC.

15.09.2021
18:46
xiaomi mi smart band 6 nfc w polsce platnosci zblizeniowe opaska fitness
REKLAMA

Opaski marki Xiaomi nie bez powodu są jednymi z najpopularniejszych gadżetów z segmentu technologii obieralnej. Firma, która dzisiaj pochwaliła się smartfonem Xiaomi Mi 11T Pro ładowanym do pełna w 17 minut, od kilku lat sprzedaje swoje Smart Bandy praktycznie za bezcen i ułamek ceny klasycznych zegarków sportowych.

REKLAMA

Mimo to Chińczycy upychają w swoich kolejnych Smart Bandach wiele funkcji dostępnych jeszcze chwilę przed ich premierą wyłącznie w sprzętach z kategorii premium. Jeśli jest jednak jedna funkcja, której brakowało Xiaomi w Polsce, to był nią moduł NFC. Aż do dziś.

xiaomi mi smart band 6 nfc w polsce platnosci zblizeniowe opaska fitness 2 class="wp-image-1859926"

Xiaomi Smart Band 6 z NFC trafia do Polski

Wcześniej mogliśmy jedynie z zazdrością patrzeć na naszych chińskich i europejskich kolegów, gdyż Xiaomi Band 6 z opcją wykonywania płatności zbliżeniowych trafić do nich nieco wcześniej. Na szczęście firma rodem z Państwa Środka wreszcie dogoniła lokalną konkurencję również i na tym polu i dodała moduł NFC do swojego produktu również u nas.

Dzięki temu, że w nowej wersji urządzenia umieszczono nowy moduł bezprzewodowej transmisji danych na małe odległości, Smart Band 6 od Xiaomi może służyć do płacenia za zakupy i usługi wszędzie tam, gdzie można płacić kartami zbliżeniowymi. To te same miejsca, które przyjmują płatności smartfonem wyposażonym w NFC dzięki takich rozwiązaniom jak Google Play i Apple Pay.

Partnerem firmy Xiaomi przy wdrożeniu płatności NFC w Polsce został MasterCard. Oznacza to, że najpewniej użytkownicy innych kart takich jak VISA zostaną wykluczeni — przynajmniej na jakiś czas (aczkolwiek możemy się mylić). Trzymamy kciuki, by w przyszłości i oni mogli cieszyć się płatnościami zbliżeniowymi z wykorzystaniem tego urządzenia, jeśli najdzie ich taka ochota.

xiaomi mi smart band 6 nfc w polsce platnosci zblizeniowe opaska fitness 1 class="wp-image-1859923"

Zła wiadomość jest również taka, iż osoby zainteresowane płaceniem opaską będą musiały nabyć nową wersję Xiaomi Smart Band 6 z NFC.

Do rozliczania się w terminalach niezbędny jest moduł NFC, który był fizycznie nieobecny w opaskach sprzedawanych w Polsce do tej pory, więc tu nie ma zmiłuj — trzeba kupić nową wersję tego sprzętu. Wyceniono ją na ok. 10 euro więcej niż kosztujący w Polsce ok. 200 zł model o nazwie Xiaomi Smart Band 6 bez NFC.

REKLAMA

Tyle dobrego, że nowa opaska nadal jest wręcz śmiesznie tania jak na możliwości, które oferuje, a kolejną nowością jest integracja z asystentem głosowym Amazonu o nazwie Alexa. Przed zakupem warto się jednak zastanowić, czy płatności NFC w ramach opaski to… faktycznie taki must-have.

Sam zapłaciłem swoich zegarkiem ledwie kilka razy tuż po premierze Apple Pay w Polsce na Apple Watcha, a potem wróciłem do… płacenia telefon. Zwykle i tak mam go w ręku, gdy czekam w kolejce i przeglądam powiadomienia — i coś tak czuję, że wielu posiadaczy smartfonów robi na moim miejscu podobnie!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA