REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Zapomnij o wpisywaniu hasła do WiFi. Play ma coś lepszego

Możesz zapomnieć o wpisywaniu hasła do WiFi. Play przygotował coś znacznie lepszego, prostszego w obsłudze. Wszystko przy pomocy aplikacji Play24 dostępnej na smartfony.

18.09.2023
13:35
Cisco Meraki Go
REKLAMA

Jeszcze udostępnianie internetu znajomym podczas wizyt w naszych domach/mieszkaniach wiązał się z podawaniem hasła (i nierzadko wielkokrotnymi pomyłkami), to teraz jest wiele sposobów na udostępnianie. Najwygodniejszy wydaje się kod QR, to są różne sposoby na udzielanie dostępu - UPC daje kartoniki z kodem, ale smartfon przecież też może wygenerować takowy po wejściu w ustawienia sieciowe. Teraz posiadacze światłowodu Play zyskają kolejny sposób - do wyboru do koloru.

REKLAMA

Zapomnij o wypisywaniu hasła WiFi. Dostęp uzyskasz z poziomu aplikacji Play24

Jeśli masz światłowód Playa (obok numeru telefonu w fioletowej sieci), to będzie kolejny powód, aby częściej zaglądać do aplikacji. Poza realizowaniem opłat, czy doładowaniem konta niedawno do oprogramowania trafiło sterowanie WiFi, to teraz jeszcze będzie można generować kod QR do udostępniania WiFi.

Wystarczy, że w aplikacji Play wejdziemy do opcji naszej sieci, to tam obok nazwy i hasła sieci pojawił się guzik Udostępnij hasło sieci WiFi. Ten musimy kliknąć, aby wygenerować kod do udostępniania dostępu do internetu odwiedzającemu nas po raz pierwszy (od zamontowania internetu w Play) członkowi rodziny, czy znajomemu. 

źródło: Play

Warto jednak zaznaczyć, że funkcja zadziała tylko jeśli, gdy hasło zostało ustawione/zmienione z poziomu aplikacji Play24. Chyba nie trzeba też nikomu tłumaczyć, do obsługi rozwiązania będzie potrzebna najnowsza wersja oprogramowania.

Więcej o Play przeczytasz na Spider's Web:

Jeśli nie masz internetu w Play to nic straconego, (prawie) każdy nowszy smartfon to potrafi

REKLAMA

Rozwiązanie będzie działać zarówno na smartfonach z systemem Android, jak i iOS. Jak w przypadku tych drugich funkcja Play24 wydaje się bardzo przydatna — bo przykładowo my mamy iPhone’a, a znajomy Androida to możemy mu zaserwować kod QR. Udostępnianie WiFi z iPhone’a na iPhone’a jest bardzo sprawne — nie różni się od przesyłania zdjęć przez AirDrop

Natomiast Androidziarze w ustawieniach sieciowych mają guzik „udostępnij”, który generuje kod QR, więc tak naprawdę nowa funkcja w Play24 jest przekopiowaną opcją z Androida. Tyle że nie każdy ma światłowód/internet domowy w Play i funkcja wbudowana w system sygnowany zielonym ludzikiem działa niezależnie od tego, jaki mamy internet. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA