REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Klienci BNP Paribas na celowniku cyberprzestępców. Ta strona wyłudza ich dane

Jeżeli posiadasz konto banku BNP Paribas, zachowaj szczególną ostrożność. Bowiem do internetu trafiła kolejna strona mająca na celu wyłudzenie danych. Ostrożni powinni być także klienci innych banków, bowiem to kolejna tego typu kampania w ciągu ostatnich tygodni.

26.09.2023
13:04
Klienci BNP Paribas na celowniku cyberprzestępców. Ta strona wyłudza ich dane
REKLAMA

Spreparowane strony banków, które idealną kopią klientów zachęcają ich do podania cyberprzestępcom danych to jedna z najpopularniejszych i najefektywniejszych metod wyłudzania informacji niezbędnych do przejęcia środków z konta.

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami podobnych działań wymierzonych w klientów m.in. banku PKO oraz Banku Pocztowego i Credit Agricole. Tym razem celem są klienci banku BNP Paribas.

REKLAMA

Jesteś klientem BNP Paribas? Tej strony wystrzegaj się jak ognia

We wtorek 26 września CSIRT KNF - Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego - na swoim profilu na X (dawnym Twitterze) poinformował o zidentyfikowaniu nowej strony podszywającej się pod stronę logowania bankowości internetowej BNP Paribas.

Strona o adresie URL gobnpparibas[.]online wygląda łudząco podobnie do właściwej strony BNP Paribas. Jednak na wizualnych podobiesńtwach witryny się kończy, bowiem jak infromuje CSIRT KNF, wszystkie dane logowania na niej wpisane trafiają bezpośrednio w ręce oszustów.

CSIRT KNF nie podało źródła odkrycia witryny, lecz jak w innych tego typu sytuacjach może być ona powiązana z inną kampanią wykorzystującą SMSy, wiadomości email czy kampanie reklamowe. Niezależnie od sposobu, w jaki znalazłeś się na stronie, rekomendowane jest jej natychmiastowe zamknięcie. W przypadku podania danych logowania na stronie bankowości innej niż goonline.bnpparibas.pl (w przypadku klientów banku BNP Paribas), niezwłocznie skontaktuj się z placówką banku.

REKLAMA

Więcej na temat cyberbezpieczeństwa:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA