Neutralne płciowo rodziny zamieszkają w twoim smartfonie. Oto nowe emoji
Czy te emotki trafią na listę nowych emoji? Wszystko na to wskazuje, więc Apple będzie musiało/mogło stworzyć swoje wersje najdziwniej wyglądającej reakcji od lat. Czy będziecie korzystali z emotki pionowego potrząsania głową?
Nowe emotki w iOS 17 i Androidzie? Nowe propozycje
W niedalekiej przyszłości istnieje ogromna możliwość wprowadzenia tych nowych emotek do iOS'a, ale również do niektórych wersji Androida - to może rozszerzyć całą ich kolekcję do ponad 3600 emotek. Sporo.
Emojipedia przedstawiła ilustracje potencjalnych nowych emotikonów przed Dniem Emotikonów, który przypada na 17 lipca. Następnie zostaną one przedstawione do akceptacji we wrześniu.
Wśród nowych propozycji znajdują się emotki przedstawiające limonkę, głowę poruszającą się poziomo oznaczającą znak „nie”, głowę poruszającą się pionowo oznaczającą „tak”, Feniksa oraz cztery emotki przedstawiające „neutralne płciowo rodziny”.
Przeczytaj także:
- Ile warte jest kilka pikseli? Gracz wylosował skórkę do CS:GO wartą 670 tys. zł
- Tyle wyszło z cyfrowych małp. Wydali miliony, stracili prawie wszystko
- Pół roku Apple TV+ za darmo. Jeden warunek: musisz mieć PlayStation
Dodatkowo może zostać dodanych ponad 100 emotek powstałych na bazie sześciu istniejących emotikonów przedstawiających osoby: Osoba Idąca, Osoba Biegnąca, Osoba Klęcząca, Osoba z Białą Laską, Osoba na Ręcznym Wózku Inwalidzkim i Osoba na Elektrycznym Wózku Inwalidzkim.
Skąd ponad 100 emotek? Ponieważ każda z tych wersji miałaby dostać osobną wersję dla każdej płci, jak i kierunku, w którym poruszają się te osoby. Więc będą to bardziej modyfikatory, aniżeli kompletnie nowe reakcje.
Kiedy Apple doda nowe emoji do iOS 17?
Nowe emotki z reguły nie są dodawane na premierę nowego systemu Apple'a. Przykładowo, w tegorocznym systemie oznaczonym cyferką 16, nowe emotki zostały dodane na wiosnę tego roku, czyli przeszło pół roku po wydaniu pierwszej wersji.
Ale jak wygląda droga takiego emoji? Kiedy propozycja emoji (jesteśmy w tym momencie) przechodzi przez proces zatwierdzania - a te powyższe zaraz przez to przejdą - i dostanie akcept (a dzieje się to w 99 proc. przypadków), to Konsorcjum Unicode, Unicode Consortium oficjalnie zaakceptuje nowe emoji, są one adaptowane (i najczęściej lekko przerobione!) przez firmy technologiczne, takie jak Apple, i włączane do aktualizacji systemów.
Co z Androidem?
Powinniśmy je dostać wcześniej, aniżeli na iOS-ie. W tym roku beta Androida 13 ze stycznia przyniosła nam m.in. nową emotkę osła.
Problem w tym, że sam wygląd emotki może się zmienić w zależności od telefonu, który posiadamy, więc nie przywiązujcie się do powyższychkonceptów.