REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Posiadacze najnowszego iPhone’a są z niego niezadowoleni - tak źle nie było od lat. Wiemy, który iPhone jest najlepszy

Czy iPhone 14 mógł być błędem? Według użytkowników, na to wygląda. Wszystko rozbija się o to, że ci, którzy zdecydowali się na nowy telefon z rodziny 14, nie są zbyt zadowoleni ze swoich nowych nabytków. Tak źle nie było od kilku lat.

09.05.2023
9:22
iPhone 14 i iPhone 14 Plus - ekran
REKLAMA

Kolejny nowy iPhone to dla wielu użytkowników rutynowe wydarzenie, podobne do otrzymywania kolejnych bokserek czy skarpetek na święta. Niby nic nowego, ale i tak miło coś dostać. Jednakże, po pewnym czasie powtarzalność zaczyna nużyć. Czy to samo można powiedzieć o iPhone'ach? Niestety, wygląda na to, że tak.

REKLAMA

Jak bardzo zadowoleni byli użytkownicy iPhone'ów?

Na stronie PerfectRec zajmującej się przesiewaniem fejkowych recenzji, ekonomiści i analitycy przeanalizowali ponad 660 tys. pięciogwiazdkowych recenzji iPhone'ów, obejmując prawie wszystkie modele, zaczynając od iPhone'a 4.

Ważna informacja: firma oparła te informacje o podstawowy model iPhone'a z każdego roku, ponieważ:

Podstawowy model iPhone'a jest zazwyczaj najlepiej sprzedającym się modelem Apple każdej generacji i otrzymuje najwięcej recenzji generowanych przez użytkowników

- tłumaczy portal.

Zatem wykluczone zostały modele Plus, Pro czy Mini w poniższym zestawieniu. Mamy tylko podstawowy model i nic więcej.

O co chodzi z najwyższymi recenzjami? Zebrano i policzono, ile dany model zebrał najlepszych, najwyższych ocen, w porównaniu z pozostałymi. Na przykład, iPhone 5 otrzymał zaledwie 65 proc. pięciogwiazdkowych ocen ze wszystkich, podczas gdy iPhone 13 uzyskał ich aż 80 proc. Ta metodologia nie uwzględnia np. tego, że któryś z telefonów mógł dostawać większość 4/5, aniżeli 5/5.

Źródło: Perfect Rec

Przeczytaj także:

iPhone 14 zanotował ogromny spadek zadowolenia

I tutaj dochodzimy do pierwszego spadku od lat. iPhone 14 może zostać nazwany "tym, który przełamał pozytywny trend". Jak wspomniałem, iPhone 13 osiągnął rekordowy wynik 80 proc. pięciogwiazdkowych opinii. Natomiast jego następca, zanotował spadek o osiem punktów procentowych do poziomu 72 proc.

Dla porównania, to prawie taki sam poziom jak w przypadku iPhone'a 7, który utracił port słuchawkowy (!). To pierwszy raz od 2012 roku, gdy tendencja wzrostowa została przerwana.

Oto cały wykres. Jak widać, użytkownicy iPhone'ów byli bardzo zadowoleni z iPhone'a 13:

Źródło: Perfect Rec

iPhone 14 Pro i Pro Max również straciły

"Ale co z serią skierowaną do profesjonalistów?!?!?!?" - pyta wyimaginowany czytelnik. Odpowiadam: PerfectRec również nie ma dobrych wieści dla tych osób. iPhone 14 Pro i 14 Pro Max uzyskały odpowiednio 76% i 80% pięciogwiazdkowych recenzji. W porównaniu z ubiegłorocznymi modelami oznacza to spadek o 8% i 6%.

Źródło: Perfect Rec
Źródło: Perfect Rec
iPhone 14 Pro Max - WSZYSTKO, co go odróżnia od poprzednika

Najlepszy iPhone w historii?

Portal doszedł również do wniosku, który telefon był i jest najbardziej ukochany przez ich użytkowników. Bez zbędnego przedłużania... iPhone 13 Pro Max, który uzyskał 86 proc. pięciogwiazdkowych recenzji.

Na drugim końcu spektrum znajduje się, niezaskakująco, plastikowy i przepłacony iPhone 5C, który otrzymał tylko 64 proc. takich ocen (to i tak aż za dużo):

REKLAMA
Źródło: Perfect Rec

Który, według was, iPhone był najlepszy?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA