REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Zegarki Samsunga z ważną funkcją. Aktualizacja, którą musisz zainstalować

Samsung Galaxy Watch 4 i 5 otrzymają funkcję, na którą czekało wielu użytkowników. Najnowsza aktualizacja przyniesie monitorowanie rytmu serca i powiadomienia o jego nieregularności.

09.05.2023
8:06
Zegarki Samsunga z ważną funkcją. Aktualizacja, którą musisz zainstalować
REKLAMA

Urządzenia ubieralne z roku na rok zyskują wiele funkcji, których głównym celem jest monitorowanie stanu zdrowia użytkownika. Producenci prześcigają się we wprowadzaniu nowości takich jak monitorowanie cyklu menstruacyjnego, pomiar temperatury, wykonywanie pomiarów EKG.

Huawei jakiś czas temu wprowadził w swoim zegarku funkcję mierzenia ciśnienia krwi za pomocą opaski. Część funkcji smartwatchy jest już wbudowanych w urządzenie, ale producenci muszą uzyskać zezwolenia i certyfikaty od odpowiednich urzędów, żeby móc je udostępnić użytkownikom.

Niedawno Samsung w Galaxy Watch 5 odblokował ciągły pomiar temperatury skóry, dzięki czemu śledzenie cyklu menstruacyjnego stało się bardzo dokładne. Zanim je uruchomił musiał uzyskać zezwolenie od koreańskiego ministerstwa bezpieczeństwa żywności i leków oraz amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Teraz uzyskał zezwolenie na inną funkcję

REKLAMA

Samsung Galaxy Watch 4 i 5 będą śledzić rytm serca

Koreański producent uzyskał zezwolenie wspomnianej agencji FDA na pokazywanie powiadomień o nieregularnym rytmie serca, dzięki czemu łatwiej będzie wychwycić wszelkie niekorzystne zmiany. Samo monitorowanie będzie odbywać się w tle.

Wraz z nową aktualizacją jeżeli zegarek wykryje nieregularny rytm serca, to wyśle powiadomienie do użytkownika, żeby niezwłocznie przeprowadził badanie EKG na zegarku, żeby potwierdzić czy faktycznie doszło do zaburzenia rytmu serca. Jeżeli pomiar potwierdzi wstępną diagnozę, to użytkownik zostanie poproszony o niezwłoczne skonsultowanie się z lekarzem.

Wbrew pozorom ta zmiana jest bardzo istotna. Choroby sercowo-naczyniowe są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Jednym z ostrzeżeń, że nasze serce nie działa tak jak powinno jest migotanie przedsionków, czyli rodzaj arytmii. Jeżeli zegarek wykryje nieregularny rytm, to istnieje większa szansa, że użytkownik skontaktuje się z lekarzem, zanim dojdzie do nieszczęścia.

REKLAMA

Oczywiście zegarek nie zastąpi diagnozy i leczenia, ale może w porę zaalarmować użytkownika, że warto pochylić się nad swoim zdrowiem, zanim będzie za późno.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA