REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei Watch D już w Polsce. Ten smartwatch zmierzy ciśnienie i zrobi EKG

Smartwatche cieszą się sporą popularnością ze względu na coraz lepsze funkcje służące do analizy zdrowia. Teraz Huawei wprowadza do Polski zegarek Watch D, którego głównymi cechami są pomiar ciśnienia krwi i analiza EKG. Tego pierwszego, tak na poważnie, w innych podobnych zegarkach nie uświadczycie.

02.11.2022
12:33
Huawei Watch D już w Polsce. Ten smartwatch zmierzy ciśnienie i zrobi EKG
REKLAMA

Chcesz dbać o zdrowie, ale nie jesteś garminowym maniakiem, a Apple Watch cię odrzuca? Huawei proponuje model Watch D, w którym pomiar ciśnienia krwi odbywa się za pomocą takich elementów jak minipompka czy poduszka powietrznia.

REKLAMA

Huawei ma ambicję, aby zastąpić twój ciśnieniomierz smartwatchem

Brzmi fachowo i tak jest. Margines błędu w pomiarach wynosi ±3 mmHg. Nie będę udawał, że wiem, co to znaczy, ale Huawei wyjaśnia, że udało się zdobyć europejski certyfikat dla urządzenia medycznego klasy IIa.

Huawei Watch D nie tylko przeprowadza pomiar, ale też wykrywa, jeżeli ręka jest źle ułożona bądź też sylwetka może wpłynąć na przekłamanie wyniku. To ważne, bo jeżeli dane mają trafić do lekarza, to badanie musi być przeprowadzone dokładnie.

Z kolei powiadomienia przypominają o konieczności pomiaru o wyznaczonych porach, więc można mieć pewność, że nie zapomni się skontrolować organizmu. Jako że pomiar krwi jest kluczową opcją, więc odpala się go specjalnym przyciskiem.

 class="wp-image-2532666"

Podobnie jak Watch GT 3 Pro, tak i Watch D wyposażony jest w funkcję analizy EKG. Aplikacja na bieżąco wykrywa i informuje o zagrożeniach dla zdrowia serca. Potrafi rozpoznać rytm zatokowy, migotanie przedsionków oraz przedwczesne pobudzenia przedsionkowe i komorowe. Brzmi to górnolotnie, ale naprawdę takie funkcje mogą poinformować, że w naszym ciele dzieje się coś niepokojącego.

 class="wp-image-2532681"

Do tego dochodzą funkcje pomiaru stresu, snu czy dotlenienia organizmu. Wykrywana jest nawet temperatura skóry. Są też programy sportowe: Huawei Watch D rozpoznaje sześć głównych typów treningu i oferuje ponad 70 trybów treningowych. Współpracuje także ze Stravą, a jeszcze do niedawna wcale nie było to standardem.

Oprócz funkcji zdrowotnych, Huawei może przyciągać samym wyglądem. Zegarek jest mniej gadżeciarsko-elegancki niż Apple Watch Ultra, ale nie ma też sportowego charakteru, jak sprzęty od Garmina czy choćby modele z serii Watch GT.  

 class="wp-image-2532672"

Watch D wygląda po prostu poprawnie, co może nie brzmi jak komplement, ale mam wrażenie, że wiele osób właśnie tego oczekuje od inteligentnego zegarka. Nie jest przesadzony, nie rzuca się w oczy, ale jednocześnie nie można stwierdzić, że odrzuca swoim wyglądem.

Ten smartwatch ma pomóc w dbaniu o zdrowie, zachęcić do aktywności i wyświetlać powiadomienia. Jeżeli dla kogoś zdrowotne pomiary są priorytetem, to Watch D wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Właściwie jedynym, jeśli na poważnie bierzemy pod uwagę funkcję mierzenia ciśnienia.

REKLAMA

Huawei Watch D - cena w Polsce

Sugerowana cena Huaweia Watch D wynosi 1799 zł. Niby są tańsze zegarki, ale tu mówimy już niemal o sprzęcie medycznym, co sugerują certyfikaty, więc producent ma odpowiedź na pytanie "a czemu tak drogo?". Na dodatek w okresie od 2 do 27 listopada 2022 sprzęt będzie dostępny w ofercie specjalnej, w ramach której jego nabywcy otrzymają wagę Huawei Smart Scale 3 za 1 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA