REKLAMA

Te zegarki Samsunga otrzymają nowe funkcje. Oto One UI Watch 5

Samsung zaprezentował nową wersję systemu operacyjnego dla zegarków. One UI Watch 5 zyska kilka nowości, ale załapią się na nie tylko użytkownicy wybranych urządzeń.

04.05.2023 17.44
Galaxy Watch 5 Pro - recenzja
REKLAMA

Samsung stosuje w swoich inteligentnych zegarkach nakładkę Samsung One UI Watch stworzoną na podstawie Google Wear OS. Przez te lata miały miejsce premiery dwóch generacji urządzeń, a wcześniejsze sprzęty muszą korzystać z Tizena. I to właśnie dwie ostatnie generacje inteligentnych zegarków otrzymają najnowszą aktualizację.

REKLAMA

Oto zegarki Samsung, które otrzymają aktualizację One UI Watch 5.

W komunikacie Samsunga producent zaznaczył, że aktualizację do wersji One UI 5 Watch otrzymają tylko najnowsze zegarki. Mowa tu o serii Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch 5, które jak wiadomo, czerpią korzyści z systemu WearOS 3.

Ma to sens, ponieważ wcześniejsze generacji inteligentnych zegarków popularnego koreańskiego producenta bazowały na Tizenie, a więc niestety nie ma mowy, aby posiadacze Galaxy Watch 3 otrzymali nowe funkcje. 

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Warto dodać, że w tym roku nadejdzie nowa generacja Galaxy Watch 6, który po wyciągnięciu z pudełka będzie miał już do dyspozycji najnowszego One UI Watch 5.

Co nowego w One UI 5 Watch?

W nowej wersji systemu operacyjnego dla zegarków Samsunga będą trzy główne zmiany. Najważniejszą z nich jest ulepszony system bezpieczeństwa, który daje możliwość połączenia z numerem alarmowym w razie potrzeby. Pięciokrotne kliknięcie głównego przycisku Galaxy Watcha automatycznie zaalarmuje służby medyczne - podobnie to wygląda w systemie Android.

Po wezwaniu służb, na ekranie zegarka pojawi się przycisk umożliwiający wysłanie danych medycznych - m.in. dotyczących chorób osoby korzystającej. Oczywiście te wcześniej trzeba samodzielnie skonfigurować. Co więcej, pojawi się funkcja automatycznego wykrywania upadku.

REKLAMA

W One UI Watch 5 jest też funkcja Sleep Coaching, która zaoferuje jeszcze dokładniejsze wskazówki dotyczące snu. Będą one tworzone na podstawie danych naszego snu. Warto również wspomnieć o spersonalizowanych funkcjach fitness, czyli dedykowanego dla użytkownika przewodnika ćwiczeń stworzonego na podstawie tętna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA