REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wyciekły ważne szczegóły okularów Apple'a. Pod tym względem niszczą konkurencję

Zbliża się konferencja Apple WWDC 2023. Oczekuje się, że główną gwiazdą imprezy będą gogle AR/VR. Właśnie wyciekła część specyfikacji.

30.05.2023
20:31
apple wwdc 2023
REKLAMA

Ostatnie miesiące obfitują w przecieki na temat nadchodzących gogli Apple'a. Firma z Cupertino próbuje utrzymać informacje na temat nowego sprzętu do dnia premiery, ale łącząc dotychczasowe przecieki można poznać sporo szczegółów.

REKLAMA

Gogle AR/VR Apple. Premiera już za tydzień

Apple ogłosił, że konferencja otwierająca WWDC odbędzie się 5 czerwca o godzinie 19:00. I właśnie wtedy spodziewamy się ogłoszenia m.in. nowego iOS 17 i innych systemów, kilku komputerów Mac, a także wyczekiwanego zestawu do mieszanej rzeczywistości (AR/VR) Apple Reality Pro (co do nazwy nie mamy pewności).

Według Rossa Younga, gogle mają zaoferować wyświetlacze o przekątnej 1,41 cala wykonane w technologii Micro OLED ze współczynnikiem kontrastu 4000:1. Uwagę zwraca bardzo duża jasność rzędu 5000 nitów. Dla porównania zestaw PlayStation VR2 oferuje jasność 265 nitów, a gogle  Meta Oculus Quest 2 - 100 nitów. Goglom Apple'a bliżej będzie pod tym względem do... iPhone'a. Szczytowa jasność iPhone'a 14 Pro Max wynosi 2000 nitów.

Na gogle złożą się dwa panele - po jednym na każde oko - tak, aby móc uzyskać efekt rozszerzonej rzeczywistości (AR). xrOS ma zapewnić m.in. obsługę aplikacji stworzonych z myślą o iPadach, które będą dostosowywane do potrzeb gogli.

REKLAMA

Sprzęt będzie prawdopodobnie zatrważająco drogi, nawet jak na Apple'a. Mówi się, że jego cena ma oscylować na poziomie 3000 dolarów. Gdyby gogle AR/VR firmy z Cupertino trafiły do Polski, mogą kosztować 15 tysięcy złotych, patrząc na przelicznik dolara na złotówkę stosowany przez Apple'a.

Według wcześniejszych przecieków headset może działać niezwykle krótko. Mówi się o 2 godzinach na pracy na akumulatorze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA