REKLAMA

2 godziny pracy na baterii. Nowy sprzęt Apple'a przywiąże użytkowników kablem do ściany. Planujesz kupić Reality Pro2?

Apple może wprowadzić rewolucyjne rozwiązanie dla ładowania w swoich nowych goglach AR. Zgodnie z przeciekami, headset AR firmy Apple zawierać będzie nowe złącze do ładowania obok portu USB-C.

24.04.2023 06.05
Apple Reality One / Pro, headset AR Apple zbliża się do nas wielkimi krokami. Już zaraz mamy otrzymać nowy, rewolucyjny produkt.
REKLAMA

Headset AR Apple zbliża się wielkimi krokami, a firma planuje wprowadzić innowacyjne rozwiązania w swoim najnowszym produkcie. Choć Apple słynie z innowacyjności, czasami pokazuje jedynie niewielkie ulepszenia, takie jak kolejne iteracje MacBooka Pro 13.

REKLAMA

Headset Apple to Reality Pro lub Reality One

Jednak tym razem otrzymujemy coś przełomowego - gogle do mieszanej rzeczywistości (AR + VR), które mają pojawić się już wkrótce. Analityk Bloomberga, Mark Gurman oraz inni analitycy z branży przewidują, że nowe urządzenie firmy Apple będzie kosztować 3000 dol. (co w Polsce może przełożyć się na cenę między 16 a 18 tysięcy złotych).

Według Gurmana gogle będą nazwane Reality Pro lub Reality One. To jednak tylko kosmetyka, ponieważ najważniejsze informacje dotyczą złącz i zasilania. Ten ma być wyposażony w dwa porty: USB-C do przesyłu danych oraz nowe autorskie złącze do zasilania.

Headset Apple ma wytrzymać 2 godziny na baterii

To złącze ma działać podobnie jak MagSafe. Headset przyjdzie dołączonym kablem zasilającym, który posiada końcówkę, łączącą się magnetycznie z headsetem Apple. Kabel będzie można zablokować w miejscu, obracając go.

W przypadku tego, co będzie zasilało produkt: Apple ma postawić na, powerbank wielkość iPhone'a. Ten ma przypominać powerbank MagSafe - ten dla iPhone’a.

Apple Akumulator MagSafe

Gurman przekazuje, że jeden taki powerbank będzie wystarczał na około 2 godziny pracy, a następnie będzie można go ładować przez kabel USB-C, najlepiej ładowarką od nowego MacBooka Pro.

Wnioskując z przecieków, będziemy mogli dokupić dodatkowe powerbanki do zasilania headsetu. Boję się ich ceny. Apple Reality One, pierwszy produkt tej firmy w kategorii gogli VR, będzie z pewnością drogi, ale ma zaoferować wiele innowacyjnych rozwiązań dla użytkowników. 

REKLAMA

Więcej o nim najpewniej się dowiemy na WWDC 2023 w czerwcu. Jeżeli Apple znowu nie zmieni zdania czy coś.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA