REKLAMA

Headset Apple wyrzuci was z kapci. Tak twierdzą pierwsi testerzy

Apple przygotowuje coś, co wzbudzi nasze zainteresowanie i skłoni nas do wydania naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Czyżby to był kolejny przełomowy produkt, na który czekaliśmy tak długo?

21.04.2023 09.16
apple reality headset
REKLAMA

Apple podczas czerwcowego WWDC ma ujawnić sporo rzeczy: nowego iOS-a, watchOS-a, pokazać MacBooka Air 15 - no ogólnie konferencja o oprogramowaniu będzie też miejscem ujawnień. Chociaż najmniej potwierdzoną z tej grupy jest headset do MR-a, mixed reality/mieszanej rzeczywistości.

O co w niej chodzi? W tej użytkownik wchodzi w interakcję i manipuluje zarówno fizycznymi, jak i wirtualnymi przedmiotami i środowiskami. Ot, mamy miks naszej i cyfrowej rzeczywistości, sic!

REKLAMA

Testerzy twierdzą, że headset Apple będzie kozacki

Jak podaje portal MacRumors za popularnym leakerem Evanem Blassem, którego źródło miało już kilka okazji do przetestowania headsetu Apple Reality Pro, produkt zapowiada się świetnie. Jego opinia na temat headsetu zmieniła się diametralnie po ostatniej wersji testowej, która zdaniem źródła wywarła na nim ogromne wrażenie.

Według Blassa, Apple poczyniło znaczne postępy zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania. Jego wpis na Twitterze przekazuje, że jeden tester był początkowo rozczarowany niedopracowanymi możliwościami wcześniejszych wersji headsetu, ale najnowsza wersja sprawiła, że był "pod ogromnym wrażeniem":

Osoba, którą znam, a która miała kilka okazji do sprawdzenia nadchodzącego Apple XR pierwszej generacji, przeszła od żalenia się nad jego niedopracowanymi możliwościami, do bycia pod ogromnym wrażeniem przez doświadczenie, które dostarcza najnowszy sprzęt/firmware

- napisał Blass na Twitterze.

Chwilę później otrzymaliśmy też drugi, pełniejszy cytat:

Przeskok, którego dokonali od końca zeszłego roku, jest gigantyczny. Byłem tak sceptyczny; teraz jestem wniebowzięty w stylu 'take my money'

- cytuje.

Czy Apple Reality Pro wyjdzie w czerwcu na WWDC?

REKLAMA

Problem z hełmem do rzeczywistości mieszanej od Apple polega na tym, że miał zostać ujawniony tyle razy, a jednak cały czas zostawaliśmy z pustymi rękami. To miał być początek rewolucji, ale oczekiwanie na nią trwa długo. Według raportu Marka Gurmana z końca marca br., Apple Reality Pro jest już na ostatniej prostej do ujawnienia, ponieważ został wtedy wewnętrznie zademonstrowany kierownictwu Apple w Steve Jobs Theater.

Według przecieków hełm pozwoli na grę w gry, uprawianie fitnessu i współpracę. Apple planuje wykorzystać zmodyfikowaną wersję iPadOS-a, aby nowy produkt miał dostęp do "milionów istniejących aplikacji".

Jednak problemem może być cena. Jeśli uważasz, że Meta Quest 2 jest drogi, to poczekaj na nowy i lśniący headset Apple Reality Pro. Na początek cena będzie wynosić około 12-13 tysięcy złotych, ałć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA