REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Ostatnie w historii rozgrywki CS:GO. Kto wygrał BLAST Paris Major 2023?

Ostatnie wielkie rozgrywki w historii CS:GO zakończyły się wielką wygraną. W tle znaleźliśmy pożegnanie jednego z największych prosów, zniszczone Pick’Emy oraz wielką ekscytację tym, co może nadejść.

22.05.2023
19:14
Kto wygrał ostatni Major CS:GO 2023?
REKLAMA

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tematem, Major w grze Counter-Strike: Global Offensive to najważniejsze rozgrywki w roku, coś na kształt połączenia Ligi Mistrzów, Wimbledonu i końcówki sezonu Formuły 1. To najwyższa klasa rozgrywek. A co tak wyjątkowego wydarzyło się w tym roku?

REKLAMA

Major w Paryżu był ostatnim w historii CS:GO

To prawda: CS:GO odchodzi jako gra, ponieważ wkrótce zostanie zastąpione przez CS2 - bezpośrednią kontynuację, działającą na nowym silniku Source 2. Choć wiele się nie zmieni, nawet najmniejsze szczegóły mogą mieć duży wpływ na rozgrywkę na najwyższym poziomie.

To również oznacza, że kolejne rozgrywki tej rangi odbędą się dopiero za 10 miesięcy. Dlatego BLAST Paris Major 2023 miał tak duże znaczenie - to koniec pewnej ery.

Jej koniec podkreślił także jeden z najważniejszych polskich graczy, PashaBiceps, który w ciągu zaledwie tygodnia przejechał na rowerze trasę z Polski do Paryża.

Kto wygrał BLAST Paris Major 2023?

Jeśli obawiacie się spoilerów z niedzielnego finału, to po co tutaj jesteście?

W finale spotkali się Vitality i GamerLegion (z jednym Polakiem w drużynie, Kamilem "siuhy" Szkaradkiem. Czy było to spektakularne starcie? To już zależy od tego, którą drużynę wspieraliście.

Przeczytaj także:

Rozgrywki rozpoczęły się na mapie Overpass, gdzie Vitality od razu pokazało swoją przewagę, wygrywając 16-6 i nie napotykając większych trudności ze strony GamerLegion. Ponieważ finał był rozgrywany w formule Bo3, drużyna potrzebowała tylko jednej wygranej, aby zdobyć ostatnią trofeum w historii CS:GO.

Druga mapa, Nuke, była bardziej zacięta. Po dziesięciu rundach GamerLegion prowadzili 6-4. Do pierwszej połowy i zmiany stron GamerLegion powiększył przewagę do 10-5, ale Vitality było zdeterminowane, aby nie dopuścić do trzeciej mapy.

Vitality wróciło i doprowadziło do zaskakującego remisu 13-13 (ale to Nuke, tam wszystko może się zdarzyć). Od tego momentu Vitality szło jak pociąg InterCity bez żadnych opóźnień i wygrało drugą mapę 16-13, zapisując się na kartach historii jako ostatni mistrz CS:GO.

Innym interesującym aspektem była publiczność, gdzie jeden z kibiców grał na... trąbce. Serio, to był jeden z tych epickich turniejów.

KennyS ogłosił zakończenie swojej profesjonalnej kariery

Jeden z legendarnych graczy Counter-Strike'a, Kenny "kennyS" Shrub, oficjalnie ogłosił zakończenie swojej kariery po 11 latach. Zrobił to wśród fanów w swoim kraju:

Przez ten czas stał się jednym z najlepszych graczy CS:GO w historii i zdobył wiele nagród, w tym tytuł gracza roku 2015 na The Game Awards. Jeden z najlepszych AWP-erów w historii odchodzi. Ciekawe, kto teraz zajmie jego miejsce?

REKLAMA

Jeśli obstawialiście Pick'Emy, pamiętajcie, żeby wykorzystać żetony

W tym roku ponownie nie było paczek z souvenirami do zdobycia za samo oglądanie meczów. Tym razem po zakupie przepustki można było obstawiać mecze. Za ukończenie wyzwań można było zdobywać dodatkowe żetony.

I jeszcze jedno: pamiętajcie, aby wykorzystać swoje żetony i odebrać paczki z suwenirami. Macie wystarczającą ich różnorodność, aby znaleźć coś ciekawego dla siebie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA