REKLAMA

Rangi w CS:GO. Dzięki nim przewidzisz poziom rozgrywki

W trybie turniejowym Counter Strike: Global Offensive spotkamy się z systemem rang. Czym są rangi w CS:GO i jakie są obecnie dostępne? Wyjaśniamy system rang w CS:GO.

01.05.2023 05.03
Rangi Counter Strike Global Offensive
REKLAMA

Counter Strike: Global Offensive to jedna z najpopularniejszych sieciowych gier FPS (first person shooter), a zarazem gier e-sportowych. Pomimo, że gra cieszy się niesłabnącą popularnością (12 lutego 2023 padł rekord, bowiem grało w nią ponad 1,3 miliona graczy równocześnie), to zapowiedziano długo oczekiwaną drugą cześć gry.

Zasady CS:GO są proste: gracze podzieleni są na dwie drużyny - terrorystów i policjantów. Każda z nich musi wyeliminować drużynę przeciwną, bądź wykonać określone zadanie (np. uratować zakładników, czy podłożyć bombę). Counter Strike: Global Offensive oferuje wiele trybów rozgrywki, a wśród nich znajduje się tryb turniejowy.

REKLAMA

Nie należy mylić systemu rang w trybie turniejowym ze stopniem profilu. Ranga jest przyznawana wyłącznie na podstawie wyników meczy w trybie turniejowym i może się zwiększać, jak i zmniejszać. Z kolei stopień profilu (który jest wyświetlany nad rangą) zwiększa się po ukończeniu meczu w dowolnym trybie gry.

Rangi w trybie turniejowym CS:GO

Czy grając w trybie turniejowym musisz obawiać się, że napotkasz graczy o znacznie wyższej randze, co automatycznie oznacza wyższe umiejętności? Nie, gra przeznaczy ci graczy o poziomie zbliżonym do twojego.

W trybie turniejowym mamy do czynienia z 18 rangami - najniższa to Srebro I, a najwyższa Elita Światowa.

Rangi w trybów Turniejowy i Skrzydłowy (źródło: steampowered.com)
 1. Srebro I (ang. Silver I)
 2. Srebro II (ang. Silver II)
 3. Srebro III (ang. Silver III)
 4. Srebro IV (ang. Silver IV)
 5. Elitarne srebro (ang. Silver Elite)
 6. Mistrzowskie elitarne srebro (ang. Silver Elite Master)
 7. Złoty laur I (ang. Gold Nova I)
 8. Złoty laur II (ang. Gold Nova II)
 9. Złoty laur III (ang. Gold Nova III)
 10. Mistrzowski złoty laur (ang. Gold Nova Master)
 11. Mistrzowski obrońca I (ang. Master Guardian I)
 12. Mistrzowski obrońca II (ang. Master Guardian II)
 13. Elitarny mistrzowski obrońca (ang. Master Guardian Elite)
 14. Wybitny mistrzowski obrońca (ang. Distinguished Master Guardian)
 15. Legendarny orzeł (ang. Legendary Eagle)
 16. Mistrzowski legendarny orzeł (ang. Legendary Eagle Master)
 17. Mistrzowska pierwsza klasa (ang. Supreme Master First Class)
 18. Elita światowa (ang. The Global Elite)

Rozegrałeś mecz w trybie turniejowym, a nie otrzymałeś żadnej rangi? Nie martw się - system przyzna ci ją automatycznie po dziesięciu wygranych meczach. Swoją aktualną rangę możesz sprawdzić w głównym menu, ale również w tabeli wyników po meczu, jak i w poczekalni.

Czy ranga w CS:GO może zniknąć? Może tak się stać z powodu braku aktywności w trybie turniejowym. Rozegraj mecz w tym trybie, aby ranga została ci ponownie nadana. Czasami na nie mamy wpływu na reset rang, bowiem dzieje się tak z powodu aktualizacji zasad gry.

Rangi to nie tylko system doboru graczy o podobnych umiejętności, ale również znakomity system motywacyjny do szlifowania swoich umiejętności. Pokazuje nam progres jaki dokonaliśmy w grze i przynosi sporo satysfakcji. Jak najszybciej awansować w CS:GO? Dokładne kryteria są owiane mgłą tajemnicy, ale trzeba przede wszystkim... wygrywać mecze - najlepiej uzyskując przy tym tytuł najlepszego gracza w rozgrywce (MVP).

Warto wspomnieć, że rangi są obecne również w trybie Danger Zone (Strefa Zagrożenia), ale są one różne od tych używanych w trybie turniejowym.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA