REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Counter-Strike 2 zapowiedziany oficjalnie. Jaram się jak po trafieniu koktajlem Mołotowa

Counter-Strike 2 właśnie został oficjalnie zapowiedziany. Udostępnione materiały zapowiadają prawdziwą rewolucję zarówno graficzną, jak i pod kątem rozgrywki.

22.03.2023
19:11
Counter-Strike 2 zapowiedziany oficjalnie. Jaram się jak po trafieniu koktajlem Mołotowa
REKLAMA

Daruję sobie wstęp, w którym opowiem jak ważną grą w historii rozgrywek jest Counter-Strike, jaką drogę przeszedł i za co pokochały go miliony graczy na całym świecie, którzy oprócz grania spędzają długie godziny na Twitchu oglądając najciekawsze streamy. To wszystko jest znane każdemu, kto choć raz poczytał o gamingu. Przejdźmy zatem do samego mięsa, bo zmiany zapowiedziane w Counter-Strike 2 należą do fundamentalnych. Wszystko dzięki możliwościom silnika Source 2.

REKLAMA

Counter-Strike 2 - nowe działanie granatów dymnych

Co ja tu się będę produkował, zobaczcie jak wygląda to w praktyce na filmie od twórców gry:

Granaty dymne tworzą dynamiczne obiekty wolumetryczne, które współdziałają ze środowiskiem i reagują na oświetlenie ostrzał i eksplozje. Tak nazywają to twórcy, a na polski oznacza to, że dym staje się jeszcze bardziej istotnym elementem rozgrywki. Wchodzi w interakcję z wydarzeniami w grze, np. można go rozproszyć za pomocą ostrzału. Dym będzie się rozchodził naturalnie i wypełniał przestrzeń, tak jak prawdziwy - będzie unosił się w górę, opadał przy schodach, wydobywał się z okien. Zmieni się również jego wygląd, bo będzie reagował na oświetlenie. Nowe efekty granatów oznaczają większe możliwości taktyczne.

Pożegnajcie tyknięcia zegara serwera

Częstotliwość aktualizacji serwera, czyli tick rate przestanie mieć znaczenie dla rozgrywki. Do tej pory serwer sprawdzał stan w odstępach czasowych, czyli tyknięciach. Aktualizacje w CS2 zajmują mniej niż jedno tyknięcie, dzięki czemu serwery będą znały dokładny moment rozpoczęcia poruszania się, wystrzału, rzucenia granatu. Dzięki temu rozgrywka będzie płynna, granaty będą zawsze lądowały w ten sam sposób. Te zmiany będą miały duży wpływ na to jak będą przebiegały starcia.

Counter-Strike 2 to odświeżenie map

Mówcie co chcecie, ale wyglądają świetnie. Zostały przerobione od podstaw z użyciem wszelkich dobrodziejstw wynikających z użycia silnika Source 2. Wykorzystują nowe oświetlenie, odbicia i realistyczne tekstury. Twórcy pochylili się nad poprawą efektów wizualnych, poprawiono widoczność trafień, rozbryzgi krwi mają nowe wzory, co ma ułatwić rozgrywkę. Zmieniły się animacje i efekty eksplozji, ognia. Zmienił się również interfejs gry oraz efekty dźwiękowe.

Kiedy premiera Counter-Strike 2?

REKLAMA

Testy właśnie trwają, zostali do nich zaproszeni wybrani gracze, a na pełną premierę musimy poczekać do lata. Ależ będzie się działo.

PS: gracze zachowają skórki i przedmioty, które zdobywali przez lata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA