REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tak wyglądają dwie skórki w CS:GO, za które ktoś właśnie zapłacił 3 mln zł. To nowy rekord

Padł nowy rekord. Chiński kolekcjoner i fan CS:GO zapłacił równowartość prawie 3 mln zł za dwie skórki do popularnej sieciowej strzelaniny. W tle pojawia się wątek Katowic oraz Spodka.

21.06.2021
19:25
Rekord: ktoś zapłacił prawie 3 mln zł za dwie skórki do CS:GO
REKLAMA

Nasze decyzje zakupowe nigdy nie były, nie są i raczej nie będą racjonalne. Ten mikro-ekonomiczny banał doskonale widać na przykładzie najnowszej transakcji przeprowadzonej w Chinach. Bogaty kolekcjoner skórek do CS:GO był w stanie zapłacić zawrotną sumę za dwa skiny broni, ustalając tym samym nowy kwotowy rekord Counter Strike'a.

REKLAMA

Dwie skórki do broni w CS:GO zostały sprzedane za około 3 miliony złotych.

Bogaty kolekcjoner z Chin wydał na dwa skiny około 5 milionów juanów, co daje prawie 3 miliony złotych. Równowartość kilku nowych mieszkań została wydana na skórkę Dragon Lore dla karabinu snajperskiego AWP w wersji Souvenir oraz skórkę Case Hardened dla AK-47 StatTrak. Dlaczego akurat te skiny są tak cenne?

Jak zaznacza Maciej Petryszyn z serwisu Cybersport, skin Dragon Lore można zdobyć wyłącznie poprzez otwarcie pamiątkowych skrzynek z mapy Cobblestone, która wielu lat nie pojawia się w Majorach CS:GO. Co za tym idzie, liczba tych skórek jest ściśle ograniczona, a z biegiem czasu stają się coraz cenniejsze. Natomiast skin Case Hardened wypada graczom ekstremalnie rzadko i z wykorzystaniem dodatkowo płatnego klucza. Równie dobrze można wygrać znaczną sumę w Lotto.

Transakcja odbyła się twarzą w twarz, w tle pojawia się wątek Katowic.

REKLAMA

Wymiana cyfrowych towarów i pieniędzy odbyła się z pominięciem platformy Steam, podczas bezpośredniego spotkania obu zainteresowanych stron gdzieś w Chinach. Transakcja zakończyła się powodzeniem. Tym samym doszło do ustalenia nowego rekordu, jeśli chodzi o sprzedaż skórek do CS:GO.

Co ciekawe, w tle rekordowej transakcji pojawia się polski wątek. Jednym z elementem skórek były naklejki holograficzne z logo Titan umieszczone na każdym ze skinów. Tego typu ozdobniki były możliwe do zdobycia wyłącznie podczas ESL Major Series One Katowice 2014. Obecność unikalnych naklejek dodatkowo podniosła wartość obu sprzedanych wirtualnych broni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA