O co chodzi z ofertami Plusa oraz Plusha na kartę?

Lokowanie produktu: Plus

W nowych ofertach na kartę sieci Plus oraz Plush można zyskać pakiety nawet 2000 GB, do wykorzystania na lata. Pokaźna pula gigabajtów to coś, co docenią zwłaszcza użytkownicy stawiający na brak zobowiązującej umowy, na przykład uczniowie czy studenci.

31.03.2023 07.26
O co chodzi z ofertą Plusa oraz Plusha dla uczniów i studentów: do 2000 GB na kartę, zostaje na lata

Jedna z największych zalet ofert na kartę to poczucie pełnej swobody, wynikające z braku umowy z operatorem zawartej na długi okres. Jak łatwo wykorzystać dostępny pakiet GB przekonał się każdy, kto musiał zamienić swój smartfon w tymczasowy hotspot, na przykład przez awarię sieci akademickiej albo domowego internetu. Muzyka, filmy i seriale, gry wideo – wszystko to potrafi pożerać gigabajty dosłownie w oczach. Stąd odwieczna pogoń za korzystnymi ofertami na kartę, w których pakiet GB zawsze jest jak największy.

Dlatego zainteresowanie wzbudza oferta operatorów Plus i Plush, w której można zyskać nawet 2000 GB do wykorzystania na lata

 class="wp-image-3514901" width="840"

Nowa oferta na kartę w sieciach Plus oraz Plush jest skierowana do tych osób, którym szczególnie zależy na pakietach gigabajtów, ale wciąż nie chcą wiązać się umową abonamentową z operatorem. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, obie marki wprowadzają ciekawy system, nagradzający użytkowników potężnymi paczkami gigabajtów za regularne korzystanie z pakietów. Jak to działa w praktyce?

Aktywując nowy pakiet za 40 złotych na kartę, użytkownik otrzymuje 50 GB do wykorzystania: 35 za aktywację oraz 15 GB za doładowanie konta. Jeśli zdecyduje się utrzymać aktywny pakiet otrzyma w bonusie aż 150 GB. I tak do 12 razy w roku, miesiąc w miesiąc, co łącznie daje imponujące 1800 GB. Do takiej puli Plus/Plush dorzucają po 12 miesiącach stałego utrzymywania aktywnego pakietu kolejne 200 GB, co łącznie daje aż 2000 GB do wykorzystania na lata. Mając do dyspozycji 2 TB danych, można już nieźle poszaleć.

Bardzo podobnie działa to w przypadku tańszych pakietów za 40, 35 oraz 30 złotych. Tutaj comiesięczny bonus za utrzymanie aktywnej usługi wynosi 100 GB, co w skali roku daje 1200 GB. Do tego Plus/Plush dodaje bonusowe 300 GB w podziękowaniu za utrzymywanie aktywnego pakietu przez 12 miesięcy, co łącznie daje pulę 1500 GB do wykorzystania na lata.

W przypadku każdego z pakietów – za 50 (tylko w Plusie), 40, 35, 30 lub 25 złotych, wliczone są nielimitowane połączenia oraz wiadomości SMS i MMS.

Te gigantyczne pule gigabajtów na kartę można łączyć z innymi promocjami w sieci Plus Plush

 class="wp-image-3514904" width="840"

W sieci Plus nowi klienci na kartę otrzymają dodatkowe 200 GB na początek, o ile w ciągu 30 dni od kupna i aktywacji startera wykonają doładowanie na minimum 10 złotych oraz wyrażą zgodę na komunikację marketingową, wysyłając SMS o treści ZGODA pod numer 80087 (Plus). Do uzyskania dodatkowych, darmowych 200 GB w Plushu wystarczy wysłać SMS o treści ZGODA pod numer 80600, tym samym udzielając zgód marketingowych. W sam raz na start, jeśli zapotrzebowanie na gigabajty jest spore.

Do tego klienci Plusa i Plusha na kartę mogą liczyć na darmowy dostęp do Tidal przez 12 miesięcy.

Ile gigabajtów w ofercie na kartę to "tak akurat"?

Oczywiście wszystko zależy od tego, jak często korzystamy z sieci bezprzewodowej oraz do czego ją wykorzystujemy. Oglądając film w standardzie FHD na laptopie, możemy liczyć się z utratą nawet 5 GB danych lub więcej. Jeden film! Jeśli natomiast mówimy o sezonie serialu FHD składającym się z 10 odcinków, możemy pożegnać się z około 8-10 GB danych.

 class="wp-image-3514898" width="836"

Zakładając oglądanie jednego filmu i zaledwie jednego odcinka serialu 1080p tygodniowo, tracimy w miesiąc prawie 25 GB danych. Bądźmy jednak ze sobą szczerzy: zdarza się nam oglądać znacznie, znacznie więcej. Ratunkiem pozostaje niższa rozdzielczość, lecz nawet decydując się na redukcję jakości obrazu do standardu 480p, pełen film to wciąż 1,5 GB danych, a jeden sezon 10-odcinkowego serialu pożera jakieś 6 GB.

Teraz dodajmy do tego gry wideo. Nawet te mobilne, pobierane bezpośrednio na smartfon. Dzisiaj już nikogo nie dziwią pakiety instalacyjne po 2 GB, z kolejnymi kilkoma lub kilkunastoma GB do opcjonalnego pobrania w tle. Co dopiero myśleć o sieci bezprzewodowej służącej za hotspot, na przykład dla konsoli. Współczesne duże gry są już liczone w kilkudziesięciu gigabajtach lub więcej.

Z kolei zapotrzebowanie na danych wśród młodych ludzi jest gigantyczne. Gry, filmy i seriale, muzyka, platformy społecznościowe. Dlatego wracając pamięcią do czasów własnego studiowania, zdecydowanie nie obraziłbym się wtedy na oferty na kartę, w której co miesiąc otrzymywałbym po 100/150 GB. Tak w sam raz.

Lokowanie produktu: Plus
Najnowsze