REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Nareszcie możesz zakończyć związek na Netfliksie. Zrobili narzędzie do usuwania pasożytów

Niektórzy użytkownicy czasem tracą kontrolę nad tym, komu użyczają i z kim się dzielą swoim kontem Netflix. Na szczęście pojawił się sposób na uniknięcie niezręcznych sytuacji w formie panelu administracyjnego z dokładnymi informacjami o wszystkich podłączonych urządzeniach. I możliwością wylogowania dowolnego z nich.

16.11.2022
21:00
netflix wszystko co powinienes wiedziec
REKLAMA

Według regulaminu Netflixa, konto można udostępniać wyłącznie innym mieszkańcom gospodarstwa domowego posiadacza owego konta. Jest to jednak zapis dość umowny. Co prawda Netflix stara się go egzekwować sporadycznie weryfikując adresy IP, ale i to przy niewielkiej fatydze da się obejść. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że spora część użytkowników droższej wersji Netflixa dzieli się kontem na więcej niż jedno gospodarstwo domowe.

REKLAMA

Czytaj też:

Netflix jest oczywiście tego świadom. I choć oficjalnie zakazuje tych praktyk i nie przestanie ich utrudniać, tak też wyraźnie nie jest w stanie udawać, że nic takiego wśród jego klientów się nie dzieje. Co więcej, właśnie udostępnił narzędzie pozwalające zapewnić nieco większą kontrolę nad tym kto, gdzie i na czym aktualnie korzysta z konta Netflix.

Netflix – jak sprawdzić kto jest zalogowany? Jest nowe narzędzie.

Narzędzie jest dostępne w aplikacjach Netflix w wersjach na systemy Android i iOS oraz w aplikacji webowej. Aplikacja dla Windows i na systemy smart TV na razie jest tej funkcji pozbawiona. Dostępna jest po kliknięciu w Konto w menu w prawym górnym rogu i tam, w sekcji Bezpieczeństwo i prywatność, pod hasłem Zarządzaj dostępem i urządzeniami.

 class="wp-image-2955411"
Netflix - zarządzanie urządzeniami

Użytkownikowi prezentowana jest lista wszystkich urządzeń zalogowanych na konto. Pokazana jest marka urządzenia, wybrany na nim profil, data i godzina ostatniego logowania, geolokalizacja oraz adres IP. Każdą z aplikacji można też w ramach tego menu wylogować.

REKLAMA

Funkcja ta dla wielu okaże się z pewnością bardzo użyteczna. Zwłaszcza dla tych, co są zbyt szczodrzy w udostępnianiu swoich kont, przez co mogli utracić kontrolę kto właściwie z nich korzysta. Choć oficjalnie niezmiennie jest to narzędzie do zarządzania urządzeniami do Netflixa w ramach jednego gospodarstwa domowego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA