REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Netflix wysyła Polakom dziwny kod. To koniec dzielenia się kontem

Netflix kończy ze współdzieleniem kont. Platforma zaczęła utrudniać korzystanie z jednego konta przez wielu użytkowników. Polacy zaczęli dostawać wiadomości z prośbą podanie jednorazowego hasła.

25.05.2022
11:21
Netflix zabroni współdzielenia konta. Polacy dostają dziwny kod
REKLAMA

Wygląda na to, że Netflix na poważnie wziął się za porządki ze współdzielonymi kontami.

REKLAMA

Polacy mają problemy z dzieleniem kont na Netfliksie. Robili to, żeby zaoszczędzić - kupowali jedno konto na kilka osób. Często te osoby były zupełnie przypadkowe, poznane na Wykopie lub na Facebooku. Teraz Netflix wziął się za weryfikację tego, kto z kim dzieli konto i takie praktyki będą dozwolone wyłącznie w ramach rodziny i jednego gospodarstwa domowego.

Netflix dokręci śrubę i zacznie utrudniać dzielenie kont

Netflix kończy z cichym przyzwoleniem na dzielenie kont między użytkowników, którzy nie mieszkają pod jednym dachem. Przez wiele lat firma pozwalała na to, żeby z jednego konta korzystały osoby niebędące rodziną lub nawet grupy zupełnie przypadkowych ludzi. Firma uzasadniała decyzję tym, że lepiej przywiązać do siebie użytkownika, nawet jeśli nie płaci. Dlaczego? Bo kiedyś zmądrzeje i zapłaci. Sytuacja się zmieniła, Netflix ma na rynku sporą konkurencję, a inwestorom skończyła się cierpliwość. Są naciski, żeby Netflix dokręcił śrubę i zaczął utrudniać dzielenie kont. Najpierw słyszeliśmy o tym, że takie działania Netflix przeprowadza we Włoszech, ale wiemy już, że firma wzięła się również za Polaków.

Prezes Netflixa wielokrotnie twierdził, że nie ma nic przeciw temu, by wielu użytkowników korzystało z jednego konta. Byle tylko oglądali treść z legalnych źródeł. To liberalne podejście zmienili jednak akcjonariusze firmy i dostawcy treści, którzy uznali podejście prezesa za dość nierozsądne. Od tego czasu Netflix wielokrotnie próbował utrudnić życie użytkownikom, którzy dzielą jedno konto w usłudze.

Netflix zabroni współdzielenia konta.

Czytaj też:

Tuż po świętach bożego narodzenia przekonali się o tym włoscy użytkownicy Netflixa. Aplikacje zaczęły prosić o dodatkowe weryfikacje, co nie tyle uniemożliwia współdzielenie jednego konta, co znacząco to utrudnia. W jaki sposób?

Netflix wymaga od Polaków, żeby potwierdzili swoją tożsamość. To element walki ze współdzieleniem kont.

Użytkownicy Netflixa z Włoch zaczęli się skarżyć na jego aplikację. Okazało się, że usługodawca zaczął żądać dodatkowego potwierdzenia tożsamości u tych klientów, którzy udostępniają swoje konta poza swoje gospodarstwa domowe. Aplikacja wówczas prosi o podanie jednorazowego hasła, które jest wysyłane na powiązany z kontem numer telefonu komórkowego bądź adres mailowy. Teraz już wiemy, że również w Polsce Netflix stosuje ten system.

Netflix podobno traci 9 mld rocznie w wyniku niezgodnego z regulaminem współdzielenia kont. Konieczność ciągłego kontaktowania się z głównym właścicielem konta celem uzyskania jednorazowego hasła ma zniechęcić go do udostępniania go innym. Na razie nie jest jasne czy ta metoda działa.

REKLAMA
Netflix. Jak udostępnić konto znajomym i rodzinie - poradnik

Artykuł oryginalnie pojawił się na Spider's Web w styczniu 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA