REKLAMA

Netflix wysyła Polakom dziwny kod. To koniec dzielenia się kontem

Netflix kończy ze współdzieleniem kont. Platforma zaczęła utrudniać korzystanie z jednego konta przez wielu użytkowników. Polacy zaczęli dostawać wiadomości z prośbą podanie jednorazowego hasła.

25.05.2022 09.21
Netflix zabroni współdzielenia konta. Polacy dostają dziwny kod
REKLAMA

Wygląda na to, że Netflix na poważnie wziął się za porządki ze współdzielonymi kontami.

REKLAMA

Polacy mają problemy z dzieleniem kont na Netfliksie. Robili to, żeby zaoszczędzić - kupowali jedno konto na kilka osób. Często te osoby były zupełnie przypadkowe, poznane na Wykopie lub na Facebooku. Teraz Netflix wziął się za weryfikację tego, kto z kim dzieli konto i takie praktyki będą dozwolone wyłącznie w ramach rodziny i jednego gospodarstwa domowego.

Netflix dokręci śrubę i zacznie utrudniać dzielenie kont

Netflix kończy z cichym przyzwoleniem na dzielenie kont między użytkowników, którzy nie mieszkają pod jednym dachem. Przez wiele lat firma pozwalała na to, żeby z jednego konta korzystały osoby niebędące rodziną lub nawet grupy zupełnie przypadkowych ludzi. Firma uzasadniała decyzję tym, że lepiej przywiązać do siebie użytkownika, nawet jeśli nie płaci. Dlaczego? Bo kiedyś zmądrzeje i zapłaci. Sytuacja się zmieniła, Netflix ma na rynku sporą konkurencję, a inwestorom skończyła się cierpliwość. Są naciski, żeby Netflix dokręcił śrubę i zaczął utrudniać dzielenie kont. Najpierw słyszeliśmy o tym, że takie działania Netflix przeprowadza we Włoszech, ale wiemy już, że firma wzięła się również za Polaków.

Prezes Netflixa wielokrotnie twierdził, że nie ma nic przeciw temu, by wielu użytkowników korzystało z jednego konta. Byle tylko oglądali treść z legalnych źródeł. To liberalne podejście zmienili jednak akcjonariusze firmy i dostawcy treści, którzy uznali podejście prezesa za dość nierozsądne. Od tego czasu Netflix wielokrotnie próbował utrudnić życie użytkownikom, którzy dzielą jedno konto w usłudze.

Netflix zabroni współdzielenia konta.

Czytaj też:

Tuż po świętach bożego narodzenia przekonali się o tym włoscy użytkownicy Netflixa. Aplikacje zaczęły prosić o dodatkowe weryfikacje, co nie tyle uniemożliwia współdzielenie jednego konta, co znacząco to utrudnia. W jaki sposób?

Netflix wymaga od Polaków, żeby potwierdzili swoją tożsamość. To element walki ze współdzieleniem kont.

Użytkownicy Netflixa z Włoch zaczęli się skarżyć na jego aplikację. Okazało się, że usługodawca zaczął żądać dodatkowego potwierdzenia tożsamości u tych klientów, którzy udostępniają swoje konta poza swoje gospodarstwa domowe. Aplikacja wówczas prosi o podanie jednorazowego hasła, które jest wysyłane na powiązany z kontem numer telefonu komórkowego bądź adres mailowy. Teraz już wiemy, że również w Polsce Netflix stosuje ten system.

Netflix podobno traci 9 mld rocznie w wyniku niezgodnego z regulaminem współdzielenia kont. Konieczność ciągłego kontaktowania się z głównym właścicielem konta celem uzyskania jednorazowego hasła ma zniechęcić go do udostępniania go innym. Na razie nie jest jasne czy ta metoda działa.

REKLAMA
Netflix. Jak udostępnić konto znajomym i rodzinie - poradnik

Artykuł oryginalnie pojawił się na Spider's Web w styczniu 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA