REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Bogacze oszaleli. Oto telewizor zatopiony w eko-głazie

Loewe zaprezentowało OLED TV, do którego najlepiej pasuje określenie telewizor luksusowy. Nowy model nazywa się Iconic, a jego cena to 8000 euro. Technicznie odpowiada sprzętowi ośmiokrotnie tańszemu. Za co więc płaci klient? Za obudowę z materiału syno-stone.

04.11.2022
18:20
Loewe Iconic
REKLAMA

Loewe Iconic to nowa linia telewizorów OLED, w ramach której dostępne są wersje z wyświetlaczem o przekątnej 55 lub 65 cali. Oba rozmiary dostępne będą też w dwóch kolorach: grafitowym i białym. Oba też są zatopione w materiale, który Loewe nazywa syno-stone. To właśnie on ma sprawiać, że Iconic będzie się prezentował zjawiskowo nawet w najbardziej wystawnym pokoju dziennym.

REKLAMA

Czytaj też:

Syno-stone to materiał, który - jak opisuje producent - jest bardzo wytrzymały i nieporowaty. Jest on, wedle tego opisu, wytwarzany ze skalnych minerałów, które z kolei są pozyskiwane z technologii recyklingu. Loewe twierdzi też, że zerowa porowatość materiału sprawia, że jest on niezwykle higieniczny. Choć po prawdzie trudno zrozumieć, jakie dokładnie ma to znaczenie i związek z czymkolwiek. Grunt, że jest luksusowo. A jak tam sam telewizor.

Loewe Iconic z kamiennego minerału syno-stone. Dane techniczne.

Nie licząc zjawiskowej i luksusowej obudowy, sam telewizor jest dość, z braku lepszego określenia, standardowy. Odpowiada sprzętom za około 6000-9000 zł, tak mniej więcej i na oko. Jego ikoniczna obudowa kryje w sobie matrycę LG WOLED 4K. Dokładna odmiana nie jest jeszcze znana, więc nie wiadomo, czy chodzi o najnowszą, jaśniejszą od poprzednich matrycę OLED Ex. Tym niemniej nawet i tańsze matryce od LG gwarantują doskonały kontrast, świetne odwzorowanie ruchu i dobre kolory.

 class="wp-image-2557128"
Loewe Iconic

Telewizor jest produkowany w Niemczech (z importowanych z Azji podzespołów), każdy egzemplarz jest ręcznie kalibrowany po zejściu z linii produkcyjnej. Producent zapewnia także zgodność ze standardowymi formatami HDR oraz z Dolby Vision. System dźwiękowy opierający się na wbudowanym w telewizor 360-watowym soundbarze w systemie 3.1. Loewe Iconic obsługuje dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. DTS:X, DTS Play-Fi oraz WDAL. Można do niego dokupić głośniki Loewe klang, rozszerzając scenę dźwiękową do systemu 5.1. Specyfikację uzupełnia aż terabajt pamięci wbudowanej.

Co zabawne, mimo iż telewizor pracuje pod kontrolą zmodyfikowanej przez Loewe platformy Vidaa, to do sprzętu dołączana jest... przystawka telewizyjna. Konkretniej, Amazon Fire TV Stick 4K Max. Najwyraźniej Loewe wyraźnie nie jest zadowolone z dostępności aplikacji na swój system i zapewnia rozwiązanie bazujące na Fire TV. Choć ta wywodząca się z Androida platforma jest akurat na polskim rynku od względnie niedawna, więc i na nią nie są jeszcze dostępne wszystkie aplikacje VOD od polskich dostawców.

REKLAMA

Loewe Iconic. Ile kosztuje zatopiony w kamieniu telewizor?

Iconic pojawi się w europejskich sklepach jeszcze w tym miesiącu. Cena w złotówkach jeszcze nie jest znana, ale ta wyznaczona na Unię Europejską w euro to 6500 € za wersję 55-calową i 8000 € za 65-calową. Owa obudowa jest więc, delikatnie rzecz ujmując, dość droga. Zamożni klienci, entuzjaści luksusu i osoby lubujące się w snobizmie prawdopodobnie jednak będą zachwyceni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA