1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Focal Bathys - słuchawki z ANC, która nie tylko świetnie grają, ale też pięknie wyglądają

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Jedną z atrakcji na targach Audio Video Show 2022 w Warszawie są słuchawki marki Focal. Bathys to bezprzewodowy model z ANC, czyli aktywną redukcją szumów. Zestaw nie tylko świetnie gra, ale również wspaniale wygląda. Sprawdziliśmy go w praktyce.

29.10.2022
9:04
Focal Bathys na Audio Video Show 2022

Bathys to pierwszy model bezprzewodowych słuchawek redukujących szumy od tego producenta. Zestaw z wykonanymi we francuskim Saint-Etienne przetwornikami Focal miał premierę na początku października 2022 r. i służy do słuchania muzyki w jakości Hi-Fi przy ponadprzeciętnym czasie pracy na jednym ładowaniu. Audio Video Show 2022 to świetna okazja, by się z nimi zapoznać.

 class="wp-image-2528190"
Focal Bathys na Audio Video Show 2022

Francuska firma Focal działa na rynku audio już ponad 40 lat. Jej inżynierowie wykorzystali zdobywane przez dekady doświadczenie do tego, by opracować swoje pierwsze słuchawki niewymagające podłączania do źródła dźwięku za pomocą kabla, w których można skorzystać z trybu ANC. Do przesyłania muzyki oraz innych dźwięków wykorzystują technologię Bluetooth 5.1.

Focal Bathys sprawdzi się w każdej sytuacji - czy to w domu, czy to w biurze, czy to w podróży. Zestaw ma pracować 30 godzin na jednym ładowaniu, co powinno wystarczyć na cały weekendowy wyjazd (prywatny lub służbowy). W dodatku wystarczy kwadrans ładowania, by słuchać muzyki przez 5 godzin. Słuchawki obsługują też nie jeden, tylko dwa tryby redukcji szumów.

Jeden z trybów ANC o nazwie Silent zoptymalizowano z myślą o eliminowaniu wysokiego poziomu hałasu w tle (podczas lotu samolotem, jazdy pociągiem itp.). Drugi tryb o nazwie Soft pomaga skupić się podczas pracy. Użytkownik sam może zdecydować, w jak dużym stopniu chce się odciąć od otoczenia, co wcale nie jest standardem. Bardzo często w słuchawkach ANC można jedynie włączyć i wyłączyć.

Dwa tryby ANC to nie koniec możliwości Focal Bathys.

 class="wp-image-2528199"
Focal Bathys na Audio Video Show 2022

Słuchawki obsługują tryb Transparentność, który pozwala słyszeć otoczenie tak, jakby słuchawek w ogóle nie miało się na głowie. Oprócz tego Focal Bathys ma certyfikat MFI do sprzętów Apple'a i obsługuje asystentów głośnych takich jak Google Assistant i Amazon Alexa, dzięki czemu można wydawać polecenia głosowe. Nie zabrakło też korektora dźwięku, który można dopasować do swoich potrzeb w aplikacji Focal.

Dzięki temu, że słuchawki obsługują szereg różnych kodeków (SBC, AAC, Apt-XTM i Apt-XTM Adaptive), można cieszyć się świetną jakością dźwięku podczas korzystania z połączenia bezprzewodowego. Jeśli ktoś jednak chciałby skorzystać z kabla np. w domu lub w podróży, by oszczędzać energię, to też jest taka możliwość (minijack, USB-C). Przewody znalazły się w zestawie, a rozdzielczość słuchawek to 24 bitów / 192 kHz.

 class="wp-image-2528202"
Focal Bathys na Audio Video Show 2022

Focal Bathys wyglądają przy tym niezwykle okazale i można podświetlić w nich logo na boku. Od razu po wzięciu ich do ręki czuć, że to produkt premium. Niezwykle dobrze leżą też na głowie - nie uciskają jej ani nie ciążą (kopułkę wykonano z aluminium i magnezu). Ile przyjdzie nam za taką przyjemność zapłacić? Producent wycenił ten zestaw słuchawkowy na 3799 zł.

A gdzie można obejrzeć (i przesłuchać!) słuchawki Focal Bathys na żywo? Teraz jest ku temu świetna okazja, gdyż pojawiły się one w słynnej Strefie Słuchawek, czyli przestrzeni na targach Audio Video Show 2022 wydzielonej właśnie po to, by swoje zestawy mogli zaprezentować w jednym miejscu wszyscy liczący się producenci elektroniki. Warto tam wpaść i przyjrzeć się im samemu!

Spider's Web jest patronem medialnym Audio Video Show 2022.

 class="wp-image-2528205"
Focal Bathys na Audio Video Show 2022

Nasza redakcja odwiedzała poprzednie edycje targów i zawsze byliśmy pod wrażeniem liczby atrakcji przygotowanych dla gości. I w tym roku zachęcamy do tego, by pojawić się na targach Audio Video Show. Tegoroczna edycja potrwa od piątku 28 października do niedzieli 30 października.

Dla osób, które nie mogą pojawić się na tegorocznej edycji imprezy osobiście, mamy przy tym dobrą wiadomość. Przez cały weekend na łamach Spider's Web będą pojawiały się materiały, w których będziemy przyglądać się bliżej najciekawszym sprzętom zaprezentowanym na Audio Video Show 2022.

Zachęcamy do śledzenia nowych wpisów na blogu w ramach przygotowanej przez nas sekcji tematycznej Audio Video Show 2022. Opiszemy tam telewizory, soundbary, słuchawki i inne akcesoria, które wpadły nam w oko podczas zwiedzania aż 175 sal na terenie trzech lokalizacji w Warszawie.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze
Zobacz komentarze