1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Strefa Słuchawek na Audio Video Show 2022. Setki zestawów do przymiarki w jednym miejscu

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Zbierasz się na Audio Video Show albo zmagasz się z dylematem, czy targi faktycznie warto odwiedzić? Niepotrzebnie! Bilet warty jest tego, by trafić do Strefy Słuchawek. To tutaj w jednym miejscu sprawdzi się jakość brzmienia dziesiątek modeli z najróżniejszych półek cenowych. Z pewnością pomoże to w wyborze odpowiedniego zestawu dla siebie.

28.10.2022
19:17
Strefa słuchawek na Audio Video Show 2022

Audio Video Show to impreza cykliczna, która odbywa się w więcej niż jednym miejscu naraz. Gros atrakcji można znaleźć na Stadionie Narodowym, ale oprócz tego trzeba się w kierunku niektórych eksponatów przejechać kwadrans tramwajem lub autobusem (przystanki to Rondo Waszyngtona obok stadionu PGE i Plac Zawiszy obok hoteli).

Co roku jedną z największych atrakcji targów jest największa w naszym kraju Strefa Słuchawek, która z miejsca stała się hitem. To właśnie tutaj w jednej przestrzeni ustawiono stanowiska z dziesiątkami różnych modeli. Dzięki temu można podjąć decyzję o zakupie jednego z nich, jeśli urzeknie nas samą jakością muzyki albo... gabarytami, czy wagą.

Strefa Słuchawek umiejscowiona jest na terenie PGE Narodowego (w razie problemów z jej namierzeniem można poprosić obsługę o pomoc), ale niektóre modele trafiły do hotelu Golden Tulip, a inne do Raddinson Blu. Warto przed wyruszeniem na targi ozpracować sobie swój własny plan odhaczenia kolejnych atrakcji w poszczególnych lokalizacjach.

Na nową Strefę Słuchawek podczas Audio Video Show 2022 warto pójść w pierwszej kolejności.

W ramach jednej ogromnej przestrzeni są prezentowane słuchawki od ponad 50 producentów oraz dystrybutorów urządzeń audio z całego świata. Nie prężą one jednak elektronicznych muskułów, stawiając na same topowe sprzęty. Zamiast tego znaleźliśmy na miejscu urządzenia z różnych półek cenowych, w tym:

  • Empire Ears Odin za 19000zł, czyli najnowszy topowy produkt marki Empire Ears z linii X wyposażony w aż 11 przetworników: dwa dynamiczne, pięć armaturowych oraz cztery elektrostatyczne. Jego celem jest wyznaczenie nowego standardu na rynku słuchawek dokanałowych z półki premium;
  • Drugim z modeli jest HiFiMAN R10P zaprojektowany z myślą o luksusie z wewnątrz i na zewnątrz. Pomagają mu referencyjne audiofilskie planary HiFiMAN HE-R10P, drewniane muszle z litego drewna wiśniowego oraz technologia Topology Diaphragm i akustycznie niewidzialne magnesy Stealth Magnets;
  • Referencyjny odtwarzacz plików dCS Lina wykorzystuje wzmacniacz słuchawkowy. Zestaw ten kosztuje ponad 150 tys. zł. To takie ferrari świata słuchawek, bo to bodaj najdroższe słuchawki dostępne obecnie w sprzedaży. Warto rzucić... uchem, bo poza Audio Show 2022 może nie być już do tego okazji.

Aby przetestować wszystkie słuchawki, należy wybrać się na PGE Narodowy, bo to niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w tak szeroko zakrojonej akcji testowania sprzętu. No i warto zabrać ze sobą swój odtwarzacz muzyki, bo będzie możliwość podłączenia go i sprawdzenia, czy dobiegający do naszych uszu dźwięk jest zadowalający.

Jakie inne słuchawki można zobaczyć na Audio Video Show 2022?

Jest ich całe multum, w tym Warwick Acoustic Bravura System, Ferrum OOR, Focal Utopia & Bathys, ABYS AB1266 Phi TC, Feliks Audio Envy i Dan Clark Audio Expanse. Ofertę kultowej wręcz Strefy Słuchawek wzbogaca również Stax SR-X9000-X9000, które podczas targów Audio Video Show 2022 prezentowane są właśnie na PGE Nardowoym.

Oprócz tego goście mogą udać się do Hotelu Golden Tulip i hali 3, żeby sprawdzić w praktyce iBasso DX320, czyli topowy przenośny odtwarzacz audio. Jest on jednym z pierwszych urządzeń wykorzystujących topowe układy DAC niemieckiej firmy ROHM - BD34301EKV. Rozwiązanie zapewnia naturalne i organiczne brzmienie. 

Spider's Web jest patronem medialnym Audio Video Show 2022

Z okazji inauguracji Audio Video Show 2022 w Warszawie zachęcamy naszych czytelników, dla których targi RTV brzmią jak nie lada gratka, do odwiedzenia tegorocznej edycji osobiście. Sami braliśmy udział w kilku ostatnich edycjach i za każdym razem były to fenomenalne wydarzenia. To zasługa między innym Strefy Słuchawek. Choć ta sala stała się już słynna, to naturalnie nie jest to jedyna atrakcja.

Uczestnicy, którzy mogą zjawić się na PGE Narodowym ani w żadnej innej lokalizacji (czyli w hotelach rozlokowanych w okolicy Ronda Zawiszy), a interesują ich targi, będą mogli śledzić naszą relację na specjalnej podstronie poświęconej Audio Video Show 2022. Oczywiście najlepiej przekonać się na własnych oczach, uszach oraz dudniącej w rym muzyki klatki piersiowej.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze
Zobacz komentarze