1. Spider's Web
  2. Technologie

Wracają najbardziej prestiżowe nagrody dla startupów. Nie czekaj i zgłoś swój biznes do Aulerów 2022

Patronat medialny

Po przerwie spowodowanej pandemią organizacja Aula Polska powraca z konkursem Aulerów dla polskich startuperów. Pretendenci do tytułu Aulera 2022, startupowego lidera branży z globalnym potencjałem, mogą już zgłaszać swoje kandydatury. 

20.10.2022
11:27
Wracają Aulery, prestiżowe nagrody polskiej społeczności startupowej

Trwają zgłoszenia do tegorocznej edycji Aulerów, która wyłoni wyróżniających się liderów startupowych. Przedstawiciele biznesów z globalnym potencjałem mogą zgłaszać kandydatury swoich firm na stronie Aula Polska do końca października.

Zwycięzców tegorocznego konkursu wyłoni komisja złożona z praktyków biznesowych, inwestorów i przedstawicieli mediów technologicznych. Wśród nich są: Michał Jaworski (Microsoft), Kinga Stanisławska (European Women in VC), Mick Griffin (TRAFFIT), Piotr Nowosielski (Just Join IT), Przemysław Pająk (Spider's Web), Michał Sadowski (Brand24), Wiktor Schmidt (Netguru) czy Karol Traczykowski (DocPlanner).

– Chcemy nie tylko uhonorować najlepsze polskie startupy, które już są lub wkrótce będą dumą Polski na arenie międzynarodowej, ale także dać iskrę kolejnym pokoleniom do działania – mówi Piotr Nowosielski, prezes Aula Polska, CEO Just Join IT. 

Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 14 grudnia podczas uroczystej gali, która odbędzie się w warszawskim Kampusie Google. 

Jak zgłosić swój startup do Aulerów 2022?

Formularz zgłoszeniowy nie jest skomplikowany. Oprócz nazwy i roku powstania firmy ​​należy sprecyzować  branżę, objaśnić model biznesowy, opowiedzieć, czym się zajmuje startup, który zgłaszacie oraz wypisać w punktach dotychczasowe kluczowe osiągnięcia.

Ponadto trzeba podać średnią liczbą pracowników, szacowane przychody za obecny rok, przychody za poprzedni rok, a także kiedy startup otrzymał ostatnią rundę finansowania i jaka była jej wielkość oraz czy zamierza szukać finansowania w 2023 roku. 

Firma, którą zgłaszacie musi być zarejestrowana na terenie Polski, nie może być laureatem Aulera z lat ubiegłych ani być spółką giełdową. Biznes nie może działać w branży niezgodnej z Polskim prawem, a zgłaszana marka musi działać na rynku co najmniej 14 miesięcy.

Brand24, Booksy, SalesManago wśród zdobywców Aulerów

Tradycja wręczania Aulerów sięga 2009 roku, gdy laureatami zostali Gastronauci, Goldenline oraz Nozbe. Od tego czasu przez ręce jury konkursu przeszło tysiące zgłoszeń, a na deskach Auli nagrody odebrało ponad 40 wyróżniających się młodych firm, w tym obecni światowi liderzy tacy, jak: Brand24, Booksy, CallPage, HumanWay czy SalesManago. Aulery potocznie nazywane są "najmniej mylącą się nagrodą startupową", bo spośród wszystkich wyróżnionych przez 12 lat firm jedynie cztery zakończyły swoją działalność, a 10 projektów zakończyło się udanym exitem, czyli przejęciem przez znaczącego inwestora.

Organizatorem konkursu Aulery jest Aula Polska, najstarsza w kraju organizacja promująca kulturę przedsiębiorczości technologicznej. Odkrywa potencjał polskich innowatorów, jednocześnie wspierając ich rozwój. Stymuluje do wzrostu, stawiając na praktykę i transfer doświadczeń. Organizuje cykliczne spotkania, podczas których inspiruje do budowania firm z globalnym potencjałem. 

Patronat medialny
Najnowsze
Zobacz komentarze