REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Elon Musk obniża Polakom ceny za internet. Abonament na Starlinki niższy o połowę

Usługa dostępu do internetu satelitarnego Starlink zbiera bardzo pochlebne recenzje. W istocie zapewnia ona komfort nieodległy stałym łączom szerokopasmowym, mogąc działać przy tym daleko od cywilizacji i infrastruktury sieciowej. Ważnym minusem jest cena za Starlinka, ale ta właśnie znacząco zmalała.

25.08.2022
13:16
Starlink już działa w Ukrainie
REKLAMA

SpaceX zdecydowało się obniżyć ceny za usługę Starlink na polskim rynku, i to nie symbolicznie. Od dziś miesięczny abonament za internet wynosić będzie 230 zł, zamiast tak jak do tej pory 449 zł - co oznacza ponad 2600 zł oszczędności w skali roku. Nową stawkę abonamentową będą płacić nie tylko nowi klienci, ale również dotychczasowi (cennik zostanie zmieniony automatycznie). Zmniejszono też cenę za sprzęt do odbioru sygnału ze Starlink: z 2960 zł na 2300 zł.

REKLAMA

Czytaj też:

SpaceX tłumaczy obniżkę cen za internet specyfiką polskiego rynku. Ma ona na celu odzwierciedlenie parytetu siły nabywczej naszych klientów, cytując komunikat, jaki firma wysyła swoim klientom. Nowa cena będzie obowiązywać dla wszystkich faktur wygenerowanych po 24.08.2022.

SpaceX Starlink w Polsce - nowa, niższa cena. Ile jest wart internet od Elona Muska?

Na świece i w Polsce nadal jest wiele miejsc, w których z powodów geograficznych - u klientów mieszkających na odludziu i w zbyt małej liczbie - tradycyjnym dostawcom internetu opłacało się w ten region inwestować.

Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie jest SpaceX Starlink. Usługa dostępu do internetu działająca niemalże na całym świecie. Ceny nawet po obniżce są niezmiennie bardzo wysokie. Choć osoby pozbawione innego wyboru prawdopodobnie są zadowolone, że w ogóle mogą zacząć z Internetu wygodnie korzystać.

REKLAMA

Według zapewnień SpaceX, opóźnienia sieciowe w Starlinku są w zasadzie pomijalne i pozwalają na - tu cytat - zabawę w nawet najszybsze gry multiplayer. Przepływność łącza internetowego jest utrzymywana ponoć na poziomie wyższym niż 100 Mb/s, co pozwala bez problemu na korzystanie z usług VOD, nawet w jakości Ultra HD - z dużym zapasem możliwego transferu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA