REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Nowy router w Plusie połączy się z 5G. Znamy cenę DBG SpeedBox

W ofercie sieci Plus pojawił się właśnie nowy sprzęt. Tym razem to nie smartfon, tylko router do usługi Plus Internet. DBG SpeedBox pozwoli połączyć się z zieloną siecią 5G. Znamy już jego cenę.

24.08.2022
21:03
plus internet DBG SpeedBox Router 5G CPE 3 na abonament
REKLAMA

Plus jako pierwszy z polskich operatorów uruchomił w Polsce sieć 5. generacji i oferuje najwyższą przepustowość. Liczba sprzętów w jego ofercie, które pozwalają się łączyć z 5G, cały czas rośnie. Wśród tych urządzeń są zarówno smartfony, jak i routery. Do tej drugiej kategorii dołączył właśnie nowy model, czyli DBG SpeedBox. Poznaliśmy jego parametry.

REKLAMA

Czytaj też:

DBG SpeedBox, czyli nowy router 5G w Plusie

Sprzęt sieciowy o pełnej nazwie DBG SpeedBox Router 5G CPE 3, który dołączył dzisiaj do oferty zielonego operatora, kierowany jest do wszystkich klientów, którzy są w zasięgu sieci 5. generacji. Plus podaje, że dociera on do ponad połowy mieszkańców Polski.

Nowe urządzenie Plusa sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, jak i w domach jednorodzinnych. Oprócz tego sieć proponuje jego zakup firmom - zarówno małym, jak i średnim przedsiębiorstwom. W grupie docelowej widzi też studentów mieszkających w akademikach.

DBG SpeedBox Router 5G CPE 3 ma wbudowany modem łączący się z siecią 5. generacji (z obsługą SMS), a oprócz tego znalazło się w nim miejsce na anteny WiFi 6. Do tego dochodzą wbudowany firewall oraz obsługa protokołu VPN (L2TP i PPTP). Do routera mogą podłączać się nawet 64 urządzenia naraz.

 class="wp-image-2318415"
Plus Internet i nowy DBG SpeedBox Router 5G CPE 3 w ofercie

Ile kosztuje DBG SpeedBox Router 5G CPE 3 w Plusie?

Zakup routera DBG SpeedBox z obsługą sieci 5. generacji jest możliwy w modelu na raty wraz z ofertą abonamentową, która daje dostęp do łączności 5G. Klienci mogą zdecydować się np. na 48 rat po 28 zł z opłatą na start w wysokości symbolicznych 98 groszy. Całkowity koszt urządzenia to tym samym 1344,98 zł.

REKLAMA

Wraz z urządzeniem należy wykupić abonament. Plus proponuje taryfę Plus Internet za 50 zł miesięcznie (z pierwszym miesiącem za darmo). Przez dwa lata trwania umowy klienci będą otrzymywać od operatora po 120 GB transferu miesięcznie.

Na testy usługi i urządzenia przewidziano 15 dni. Jeśli się ono nie spodoba, to na szczęście na DBG SpeedBox Router 5G CPE 3 oferta Plusa się nie kończy. Łącznie w ofercie operatora jest już 80 różnych urządzeń z modemami 5G, w tym smartfonów i routerów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA