1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Zabierz smartfon na wakacje! Jakie usługi dorzucane do abonamentu będą niezbędne na urlopie?

Lokowanie produktu: Plus

Wakacje już trwają, a kompanem wielu Polaków na urlopie będzie smartfon. A które z usług dorzucanych przez operatorów telefonii komórkowej do abonamentu przydadzą się na wczasach - czy to w kraju, czy to za granicą? Podpowiadamy, jakie pakiety warto aktywować przed udaniem się w podróż.

15.07.2022
9:28
plus-wakacje-smartfon-roaming-vod

Czasy, gdy telekomy sprzedawały wyłącznie dostęp do usług telekomunikacyjnych, już dawno minęły. Abonenci oczekują od sieci kompleksowej oferty, która się nie zamyka na abonamencie z usługami głosowymi oraz dostępie do internetu (w tym 5G). Smartfon jest w końcu jedną z najważniejszych rzeczy, jakie zabieramy ze sobą z domu - czy to wychodząc do pracy, czy to jadąc na wakacje. To malutkie urządzenie jest też cyfrową bramą do licznych usług online, które można dziś wykupić w atrakcyjnej cenie bezpośrednio u operatora.

Co zabrać na wakacje?

Oprócz bagażu, do którego trafiają ubrania i kosmetyki, należy pamiętać o elektronice: powerbanku, ładowarce, smartfonie, tablecie itp. Te dwa ostatnie warto na wyjazd przygotować: zaktualizować oprogramowanie, pobrać mapy, zrobić miejsce na zdjęcia itp. Na urządzeniu mobilnym powinny znaleźć się też wszelkie aplikacje, które mogą się przydać w trakcie wyczekanego urlopu.

Telewizja na wakacjach? Postaw na VOD!

To prawda, że do oglądania filmów, seriali i innych programów nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, ale treści wideo mogą umilić monotonną podróż pociągiem, busem albo samolotem. Do tego wiele osób lubi sobie na urlopie pooglądać telewizję, bo to dobra forma relaksu - zwłaszcza w miejscu, gdzie nie musimy się martwić takimi prozaicznymi sprawami jak sprzątanie czy gotowanie.

Problem w tym, że tak jak w wielu hotelach i wynajmowanych apartamentach lub domkach można znaleźć telewizory, tak nie można na nich polegać. Po dojechaniu na miejsce może się okazać, że mamy dostęp do zaledwie kilku kanałów, a w przypadku wycieczek za granicę mogą na nich lecieć tylko programy obcojęzyczne. Dużo lepszym pomysłem jest zadbanie o dostęp do filmów i seriali zawczasu.

Pliki wideo można pobrać do pamięci telefonu lub tabletu, by przyjemnie zabić czas w podróży. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by po dojechaniu na miejsce oglądać wideo online - czy to dzięki Wi-Fi, czy to przez sieć komórkową. Nadrabianie tych piętrzących się zaległości w serwisach VOD wieczorową porą po całym dniu na plaży lub po górskiej wędrówce to dobry pomysł na relaks.

Dostęp do VOD na wakacjach

Abonenci zielonego operatora mogą liczyć na szereg usług typu wideo na żądanie dodawanych do abonamentu. Jedną z nich jest Polsat Box Go, który działa zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i w przeglądarce na komputerze. Dzięki temu możemy uzyskać z każdego miejsca na ziemi zarówno do filmów i seriali, jak i do polskich kanałów telewizyjnych nadawanych na żywo.

W ofercie serwisu dostępny jest m.in. pakiet Polsat Box Go Premium w promocyjnej cenie 30 zł na 30 dni. Usługa kierowana jest do miłośników filmowych hitów (które można oglądać w rozdzielczości 4K), świetnych seriali i innych programów. Do tego mamy w nim dostęp do 100 zróżnicowanych kanałów TV, od informacyjnych, filmowych czy muzycznych, przez dokumentalne, dla dzieci, kulinarne i nie tylko.

Oprócz tego abonenci wszystkich usług z umową na 24 miesiące (Plus Abonament, Plus dla Firm, Plus Internet 5G/LTE i Plus Światłowód) otrzymują od sieci usługę Disney+ na rok bez opłat. Dzięki temu na wakacje można zabrać produkcje Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych wojen, National Geographic oraz Star. 

Zabierz na wczasy książki, audiobooki i muzykę

Filmy i seriale to nie jedyny sposób spędzania wolnego czasu w podróży na wakacje oraz po dotarciu na miejsce. Wiele osób relaksuje się przy czytaniu książek i słuchaniu audiobooków, w czym może pomóc pakiet Legimi. W jego ramach dostajemy dostęp do 75 tysięcy e-książek w różnych formatach. Plus daje 30 dni Legimi za darmo, a potem płaci się 19,99 zł/mies. za e-booki bez limitu lub 34,99 zł/mies. za nieograniczony dostęp do e-booków i audiobooków.

Filmy, seriale i książki to jedno, ale na urlopie może przydać się też muzyka - czy to jako ukojenie przed snem po pełnym emocji dniu, czy to na wieczornej imprezie przy ognisku. W sieci Plus można wykupić pakiet o nazwie All In, który zapewnia dostęp do serwisu muzycznego Tidal i to w wersji HiFi oraz... kilka innych profitów. Wśród nich jest gwarancja naprawy sprzętu oraz dodatkową ochronę przed cyberatakami, a to wszystko razem kosztuje jedynie 20 zł/mies.

 class="wp-image-2239041"
All In w Plusie to pakiet dla całej rodziny - idealny na wczasy

Wakacje to nie tylko rozrywka

Podczas urlopu chcemy się dobrze bawić, ale warto zadbać także o bezpieczeństwo - swoje i bliskich. Poza wspomnianym pakietem All In, który daje gwarancję naprawy sprzętu oraz dodatkową ochronę, w ofercie Plusa dostępna jest usługa Gdzie jest bliski. Przyda się ona przede wszystkim rodzicom przebywającym na urlopie z dziećmi, by lokalizować je na mapie. Można ją testować przez 14 dni za darmo (po promocji pakiet Premium obejmuje ochroną nawet 3 urządzenia za 6,5 zł tygodniowo).

Plus ma też ofertę dla osób, które na wakacje jadą samochodem lub planują wypożyczyć auto na miejscu. W obcym miejscu warto skorzystać z profesjonalnej nawigacji GPS, takiej jak Nawigacja Plus. Usługa z mapą Polski jest darmowa przez pierwsze 30 dni, a potem kosztuje 12,30 zł miesięcznie. W przypadku wersji z mapami zagranicznymi okres próbny trwa 14 dni, a po jego zakończeniu cena usługi wynosi 15,99 zł/mies.

 class="wp-image-2239038"
Gdzie jest bliski to usługa idealna na wakacje

A co z roamingiem?

W przypadku podróży po kraju klienci Plusa mogą korzystać z zielonej sieci, która już w zeszłym roku objęła zasięgiem 5G połowę mieszkańców Polski. Podczas podróży po Unii Europejskiej skorzystamy zaś z roamingu, ale z telefonu można dzwonić i pisać jak w domu w myśl zasady "roam like at home". Każdy abonent ma też pakiet internetowy do wykorzystania na terenie UE.

Przed wyruszeniem w drogę poza Unię Europejską, należy zadbać o odpowiednie pakiety roamingowe dla miejsca docelowego, dzięki czemu posiadacze abonamentów unikną wysokiego rachunku po powrocie do kraju, a abonenci prepaid nie zostaną odcięci od sieci operatora. Więcej informacji na temat roamingu w Plusie można znaleźć na stronie operatora poświęconej temu zagadnieniu.

Lokowanie produktu: Plus
Najnowsze
Zobacz komentarze