1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Trzy wiosenne promocje w Plusie - sprawdź, ile zyskasz oraz zaoszczędzisz

Lokowanie produktu: Plus

Plus przygotował aż trzy świetne promocje na wiosnę. Klienci zielonej sieci mogą liczyć na abonament na telefon oraz internet światłowodowy za symboliczną złotówkę i cashback dla ofert typu prepaid.

19.04.2022
19:56
plus promocje wiosna 2022

Dodatkowe abonamenty w Plusie za złotówkę miesięcznie przez rok? Dzięki nowej promocji operatora z Grupy Polsat Plus jest to możliwe zarówno w ofercie dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Z promocji można skorzystać zarówno po podjęciu decyzji o zupełnie nowym numerze, jak i przenosząc istniejący numer od innego operatora.

Plus i abonament za złotówkę miesięcznie przez rok

Aby skorzystać z promocji na jeden lub więcej numerów za 1 zł, trzeba mieć lub kupić abonament telefoniczny w Plusie na standardowych warunkach. Klienci, którzy zdecydują się na tą ofertę, zapłacą wtedy pełną cenę wyłącznie za jedną kartę SIM (za co najmniej 44,90 zł / mies.), a rabat  do 1  zł zostanie naliczony na kolejne numery (za minimum 55 zł / mies.). 

Operator wylicza, że w ten sposób można zaoszczędzić 1308 zł wybierając ofertę z telefonem. Na tym jednak nie koniec, bo w promocji można dobrać łącznie trzy numery dodatkowe do głównego abonamentu i wszystkie z rabatem do 1 zł. Klienci, którzy zdecydują się wyposażyć w abonamenty czterosobową rodzinę mogą zaoszczędzić 2790 zł.

 class="wp-image-2112870"
Ile można zaoszczędzić na abonamencie w Plusie?

Wysokość zniżki na abonament zależy od tego, czy klienci zdecydują się na ofertę z telefonem, czy też bez niego.

W przypadku ofert bez telefonu rabat na abonament do 1 zł miesięcznie obowiązuje przez 6 miesięcy. W przypadku ofert z telefonem rabat do 1 zł obowiązuje przez pierwsze 12 miesięcy trwania kontraktu. Oznacza to, że klient za taryfę za 55 zł / mies. zapłaci w ciągu pierwszego roku razem tylko 12 zł zamiast 660 zł.

Przy dwuletniej umowie oznaczałoby to, że cały kontrakt jest niemalże połowę tańszy... ale do tego dochodzi kolejna promocja, która ponownie obniża cenę. W ramach programu smartDOM klient skorzysta ze zniżki – 25 zł przez pozostały czas trwania umowy, co obniża cenę abonamentu z np. 55 zł do zaledwie 30 zł / mies.

A co z promocją na abonament za złotówkę dla firm?

W przypadku ofert biznesowych wygląda to podobnie, jak w taryfach indywidualnych, ale obowiązują tutaj inne kwoty. Ten bazowy abonament musi kosztować co najmniej 39 zł / mies. (netto), podczas gdy dodatkowe numery muszą kosztować co najmniej 45 zł / mies. (netto).

Również i w tym przypadku można liczyć po pół roku (oferty bez telefonu) lub rok (oferty z telefonem) abonamentu za 1 zł miesięcznie oraz zniżkę na pozostały okres obowiązywania umowy w wysokości 25 zł w ramach programu smartFIRMA. Obniża to cenę z 45 zł do 20 zł / mies. (netto).

A jaki smartfon na abonament wybrać w Plusie?

Zielony operator przygotował szereg propozycji dla swoich klientów. Wśród nich znalazły się liczne telefony marki Samsung od topowych aż po budżetowe oraz urządzenia takich firm jak Xiaomi oraz Redmi, które można nabyć razem z abonamentem, np. 65 zł/mies. Lista prezentuje się następująco:

W przypadku urządzeń z modemami 5G klienci mogą skorzystać z bardzo szybkiego internetu, który osiąga transfery rzędu do 600 Mb/s. Warto przy tym dodać, że w przeciwieństwie do pozostałych operatorów, którzy stosują Spectrum Sharing, Plus przeznaczył na potrzeby sieci 5. generacji wydzielone pasmo (2600 MHz TDD) w całości .

To, że internet w Plusie jest szybki, podkreślają niezależne testy przeprowadzone przez RfBenchmark.

5G od Plusa, które ma większą pojemność sieci niż LTE, wygrywa z sieciami 5. generacji pozostałych telekomów w takich miastach jak Warszawa, Szczecin, Poznań, Olsztyn, Białystok, Wrocław, Kraków, Lublin, Rzeszów, Bydgoszcz, Łódź i Radom. Na liście znalazły się też Trójmiasto i Górnośląski Okręg Przemysłowy.

Zasięgiem pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5. generacji od Plusa działającej na 3000 stacji bazowych są objęci mieszkańcy wszystkich 16 województw - nie tylko w dużych miastach, ale również w tych mniejszych miejscowościach. Łącznie do zielonego 5G ma dostęp ponad 19 mln osób w 800 lokalizacjach.

5G nie jest przy tym już nowinką, a w ofercie operatora jest dostępnych około 60 smartfonów i routerów z modemami pozwalającymi na łącznie się z siecią 5. generacji, w tym telefony w cenie niższej niż 1000 zł. Korzystanie z nich zapewnia nie tylko szybkość, ale również stabilność połączenia.

 class="wp-image-2112867"
1 Gb/s za 1 zł miesięcznie za światłowód w Plusie przez rok

Stacjonarny internet w Plusie, czyli światłowód za 1 zł/mies. przez rok

Operator ma propozycję również dla tych osób, które potrzebują szybkiego i stabilnego Internetu światłowodowego. Promocja ruszyła pierwszego dnia wiosny i obowiązuje na infrastrukturze Netii w zabudowie wielorodzinnej. Dostępne są w niej pakiety o przepustowości do 1 Gb/s, z których można korzystać nawet rok za 1 zł / mies.

W podstawowej wersji promocji dla osób, które nie mają innych produktów sprzedawanych pod marką Plus, można cieszyć się ceną 1 zł / mies. za światłowód do 1 Gb/s przez 6 miesięcy. Dwukrotnie dłuższy okres promocji przewidziany jest dla klientów, którzy zawrą nową umowę na abonament na ofertę głosową i internet lub przełożą obecną Plusie za min. 50 zł/miesięcznie. Po roku - abonament światłowodowy będzie wynosił 60 zł/mies. (z rabatem 10 zł w ramach programu smartDOM i e-fakturę).

Kto może skorzystać z promocji na światłowód za złotówkę?

Aby skorzystać z promocji na światłowód za złotówkę miesięcznie przez rok, ten główny abonament na telefon musi kosztować co najmniej 50 zł / mies. Cena za internet do 1 Gb/s po zakończeniu okresu promocyjnego to z kolei 60 zł / mies. (w to wliczony jest rabat 10 zł za smartDOM oraz 10 zł za e-fakturę).

Oprócz tego z podobnej promocji będą mogli skorzystać klienci, którzy korzystają ze światłowodu wykorzystującego infrastrukturę takich partnerów Plusa jak Inea, Nexera, Tauron oraz Orange. W tym przypadku cena promocyjna to 26 zł / mies. na pół roku albo rok zamiast 1 zł jak w przypadku infrastruktury Netii.

To nie koniec dobrych wieści od Plusa w kontekście internetu.

Kolejna dobra wiadomość to zniżka w wysokości 10 zł na wszystkie abonamenty światłowodowe oferowane na infrastrukturze innej niż Netia. Dzięki temu cena za światłowód do 1 Gb/s spada do 85 zł / mies. z dotychczasowych 95 zł/mies. (z uwzględnieniem 10 zł rabatu za smartDOM i 10 zł za e-fakturę).

Niezależnie od wybranej opcji klienci, którzy zdecydują się na Internet światłowodowy od Plusa otrzymają od operatora router z wbudowanym modemem. Do tego dochodzi dodatkowa karta SIM z dostępem do mobilnego internetu zielonego telekomu na cały czas trwania umowy z pakietem 5 GB.

A co z klientami usług na kartę? Plus o nich nie zapomina

W tym przypadku mowa o ofercie nietuzinkowej, gdyż klienci ofert typu prepaid mogą skorzystać z programu cashback. Posiadacze starterów sieci mogą dostać nawet 100 zł zwrotu w gotówce z bankomatu sieci Euronet. A kto może skorzystać z promocji na jakich zasadach?

Ta oferta przygotowana została dla osób, które wydadzą na pakiety Bez Limitu w Plusie na Kartę co najmniej 100 zł, aczkolwiek wypłacić można już 50 zł po aktywacji dwóch takich pakietów. Do promocji można zapisać się do 30 kwietnia  2022 r., a wydatki na pakiety zbierać aż do 31 sierpnia br.

Plus na Kartę - jak zapisać się do promocji cashback?

Aby wziąć udział w promocji należy wyposażyć się w starter Plus na Kartę i wysłać SMS-a o treści KASA na numer 80100 przed 30 kwietnia br. Potem należy regularnie włączać dowolny pakiet Bez limitu za 30 zł (no-limits i 30 GB) lub za 40 zł (no-limits i 35 GB z dostępem do 5G).

plus cashback prepaid class="wp-image-2128647"
Jak zapisać się do promocji cashback w Plusie na kartę?

Odbiór gotówki jest możliwy, gdy wpłacona kwota przekroczy 50 zł lub 100 zł i nie powinno to nastręczyć żadnych trudności. W tym celu wystarczy udać się do dowolnej maszyny z logo Euronetu, postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie oraz wpisać przesłany przez operatora numer PIN.

Lokowanie produktu: Plus
Najnowsze