REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Znowu łapałem Poksy o 4 nad ranem. Świetna nowość w Pokemon GO

Pokemon GO wychodzi z pandemią z tarczą. Niantic dopięło swego, a usunięcie ułatwień z gry okazało się strzałem w dziesiątkę. Nowa funkcja o nazwie Daily Adventure Incense naprawdę zachęca do codziennego wyłażenia z domu na spacery.

29.07.2022
6:45
Świetna nowość w Pokemon GO
REKLAMA

Od premiery Pokemon GO minęło już 6 lat, ale gra stale się rozwija. Na wydarzeniach z serii Pokemon GO Fest pojawiają się tłumy, a trenerów dalej można spotkać na popularnych miejscówkach. Niantic udało się w dodatku przeczekać pandemię bez gubienia ducha gry.

REKLAMA

Krytykowane przez wielu graczy wycofywanie się z ułatwień związanych z Covid-19 okazało się świetną decyzją. Gram teraz coraz więcej, a nowa funkcja o nowe Daily Adventure Incense naprawdę zachęca do wychodzenia z domu.

Czytaj też:

Nowość w Pokemon GO, czyli Daily Adventure Incense

W mobilnej odsłonie serii Pokemon od studia Niantic pojawiła się niespodziewanie zupełnie nowa funkcja o nazwie Daily Adventure Incense. Dzięki niej gracze raz dziennie mogą aktywować specjalny wabik, który będzie przez 15 minut przyciągał nowe stworki. To szansa na dodatkowe spawny poza tymi widocznymi na mapie. Jest tylko jeden warunek: gracz musi pozostawać w ruchu!

Incense w płatnej wersji po odpaleniu wymaga przy tym aż 30 minut interakcji z grą, co dla wielu osób to mogłoby być zbyt dużo na codzienne zobowiązanie. Kwadrans i to za darmo brzmi sensowniej - można nowego przedmiotu użyć w drodze do lub ze szkoły, pracy lub sklepu. Sam traktuję Daily Adventure Incense jako pretekst do dodatkowego spaceru w ciągu dnia i śmigam teraz na krótkie marsze przed snem.

Wraz z debiutem Daily Adventure Incense pojawiła się też nowa linia questów w aplikacji.

Pierwszy etap, na który składa się aktywacja nowego przedmiotu, złapanie 15 stworków z jego użyciem i przejście kilometra, można zrealizować od ręki. Drugi jest nieco bardziej czasochłonny. Aby ukończyć zadanie, trzeba odpalić nowy wabik jeszcze 6 razy. Do tego trzeba przejść jeszcze 10 kilometrów oraz złapać jeszcze 100 stworków z użyciem Daily Adventure Incense.

Dla graczy przewidziane zostały nagrody takie jak przedmioty i punkty doświadczenia - oprócz samych Pokémonów, które można złapać, rzecz jasna. Trenerzy donoszą też, że dzięki Daily Adventure Incense potrafią wyskoczyć na mapie... legendarne ptaki z Kanto w wersji galariańskiej! Sam jeszcze na nie nie trafiłem, ale planuję na nie zapolować w najbliższych dniach.

Co jeszcze warto wiedzieć o Daily Adventure Incense w Pokemon GO?

Daily Adventure Incense jest przedmiotem jednorazowym, który można aktywować raz dziennie z torby z przedmiotami lub poprzez tąpnięcie nowej ikonki w prawym górnym roku. Niestety nie da się przedłużyć jego działania płatnym wabikiem. Aby uruchomić nowy przedmiot, trzeba w dodatku też poczekać, aż aktywowany wcześniej klasyczny Incense wygaśnie.

REKLAMA

Podczas działania Daily Adventure Incense wokół awatara gracza unosi się niebieska mgiełka. Ściągnięte przez niego Pokemony oznaczone są podobnie, a łapie się w klasyczny sposób. Po zakończeniu zabawy pojawia się też krótkie podsumowanie pokazujące, jakie okazy udało się dorwać. Dla graczy, którzy mają 30 różnych kulek lub mniej, przewidziano też bonus w postaci 30 zwykłych Poke Balli.

Sam pomysł na nową funkcję idealnie się wpisuje w misję Niantic, którą jest zachęcanie ludzi do wychodzenia z domów i eksploracji tego prawdziwego świata. Brak możliwości pełnego wykorzystania tego darmowego (klasyczne Incensy'y są płatne) bonusu podczas siedzenia przed biurkiem faktycznie nakłania do tego, żeby ruszyć w teren, co graczom powinno wyjść na zdrowie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA