REKLAMA

W drugi dodatek do Pokemon Sword i Shield zagramy w październiku i wyślemy stworki z Pokemon GO do Pokemon Home

Nintendo podzieliło się wreszcie nowymi informacjami na temat drugiego dodatku do gier Pokemon Sword i Shield. Zapowiedziano też ścisłą integrację Pokemon GO i Pokemon Home.

29.09.2020 13.46
Pokemon-Sword-and-Shield-Isle-of-Armor-vs-Crown-Tundra
REKLAMA

Drugi z dodatków do Pokemon Sword i Shield po The Isle of Armor o tytule The Crown Tundra został zapowiedziany już wiele miesięcy temu, ale do tej pory nie wiedzieliśmy zbyt wiele na jego temat. Zdawkowe informacje od Nintendo wspominały o tym, że w nowym regionie pojawią się nowe Pokemony, a na kolejną przygodę wyruszymy jeszcze w tym roku.

REKLAMA

The Crown Tundra, czyli drugi dodatek do Pokemon Sword i Pokemon Shield, trafi na konsole Nintendo Switch w październiku.

Dokładna data premiery dodatku, w który będą mogli zagrać wszyscy posiadacze Expansion Passa do gier Pokemon Sword i Shield to 22 października 2020 r. Tego dnia w świecie gry pojawi się mężczyzna imieniem Peony, który zachęci trenerów do eksploracji pokrytej lodem nowej części regionu Galar.

W ramach nowego dodatku będzie można wziąć udział w nowych Max Raidach, a w grze dostępne będą nowe legendarne Pokemony, dla których kraina Crown Tundra stała się nowym domem. Spodziewamy się galarskich wersji ptaków z Kanto, czyli Zapdosa, Moltresa oraz Articuno, ale to z pewnością nie koniec niespodzianek.

Osoby, które nie nabyły jeszcze gier Pokemon Sword i Shield, już 6 listopada będą mogły kupić zbiorcze wydanie w postaci podstawki od razu z dwoma dodatkami. Wszyscy gracze mogą też zdobyć specjalne warianty Pikachu w różnych czapkach poprzez wpisanie kodów, z których pierwszym jest P1KACHUGET. Kolejne będą podawane poźniej.

Oprócz pierwszych konkretnych informacji o dodatku do Pokemon Sword i Shield podczas swojej konferencji Nintendo zapowiedziało oficjalnie integrację Pokemon GO z usługą Pokemon Home. Dzięki temu stworki z gry mobilnej mogą trafić do następcy Pokemon Bank oraz gier z serii Pokemon na konsolę Nintendo Switch.

pokemon go pokemon home
REKLAMA

W ramach usługi Pokemon Home już teraz można przechowywać w chmurze Pokemony z gier na konsole Nintendo, a także wybrane stworki złapane w Pokemon GO z regionów Kanto i Alola. Ten transfer był jednak uciążliwy i wymagał mozolnego przenoszenia stworków do gier Pokemon Let’s GO Pikachu i Let’s GO Eevee.

Teraz będzie możliwy bezpośredni transfer pomiędzy grą mobilną i usługą online, aczkolwiek tylko w jedną stronę — czyli z Pokemon GO do Pokemon Home, a nie na odwrót. Aktualizacji, która pozwoli na coś takiego, spodziewamy się przed końcem tego roku. Gracze otrzymają też Melmetala zdolnego do zmiany formy na Gigantamax.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA