REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Magenta Dom bez limitu w nowej odsłonie. Sprawdzamy abonament T-Mobile na telefon i internet z TV

T-Mobile odświeżył właśnie swoją ofertę dla osób, które poszukują pełnego pakietu usług do domu: telefon, internetu oraz telewizji. Przyglądamy się cennikom taryfy Magenta Dom.

29.06.2022
17:52
t-mobile magenta dom 0
REKLAMA

W ofercie operatora T-Mobile pojawiła się nowa taryfa konwergentna dla rodzin. Magenta Dom to kompleksowa oferta na abonament komórkowy z paczką danych bez limitu, szybki internet światłowodowy oraz dostęp do kanałów telewizyjnych wraz z zupełnie nowym dekoderem. Sprawdziliśmy ceny i zawartość pakietów.

REKLAMA

Czytaj też:

T-Mobile i Magenta Dom

Operatorzy telefonii komórkowej już dawno odkryli, że klienci uwielbiają łączyć wiele usług na jednym rachunku, jeśli dzięki temu mogą uzyskać rabat. Problemem bywają jednak skomplikowane warunki poszczególnych promocji, a odpowiedzią T-Mobile na te bolączki ma być nowa taryfa Magenta Dom. W jej ramach klient będzie mógł zmieniać warunki w trakcie trwania umowy.

Do czego można wykorzystać 5G?

Magenta Dom: abonament na telefon w T-Mobile bez limitów.

W ramach tej taryfy T-Mobile'a można liczyć na brak limitów na połączenia głosowe oraz wiadomości SMS i MMS i to zarówno w kraju, jak i na terenie Unii Europejskiej podczas korzystania z roamingu. Do tego dochodzi pakiet internetowy w smartfonie bez limitu danych. Jedyne ograniczenie dotyczy przepustowości mobilnego łącza. Magenta Dom rozpędza się do 30 Mb/s.

Rozrywka bez Ograniczeń w Magenta Dom.

Częścią abonamentu na usługi głosowe w ramach Magenta Dom jest pakiet Rozrywka bez Ograniczeń na rok. Klient może sam wybrać, która usługa multimedialna jest mu najbardziej potrzebna w danej chwili. Do wyboru są streaming muzyki (Tidal), filmów i seriali (HBO Max) i sportu (Eleven Sports) oraz abonament na książki (Legimi). Jeden pakiet na inny można w dodatku wymieniać co miesiąc.

Do routera za 0 zł można dobrać od T-Mobile'a wzmacniacz sygnału Wi-Fi class="wp-image-2238420"
Do routera za 0 zł można dobrać od T-Mobile'a wzmacniacz sygnału Wi-Fi

Magenta Dom: internet światłowodowy od T-Mobile

Drugim filarem Magenta Dom po abonamencie na usługi głosowe jest internet do domu. W tym przypadku mowa o łączu światłowodowym, które cechuje się przepustowością do 300 Mb/s, czyli dziesięciokrotnie wyższej niż w przypadku internetu mobilnego w telefonie. Do tego dochodzi router Wi-Fi za 0 zł dostarczany przez operatora na cały okres trwania kontraktu.

Magenta Dom: elastyczne pakiety telewizji w T-Mobile

Nowością w ofercie T-Mobile są pakiety telewizyjne. W ramach pakietu L dostępnego w promocyjnej cenie klienci, którzy zdecydują się na Magenta Dom, otrzymują dostęp do 130 kanałów (do których zaliczają się kanały HBO, kanały z rodziny Disneya, Eleven Sports, czy TVN24). W ramach bonusu można też liczyć na pakiet Player bez reklam na 12 miesięcy.

Lista kanałów w taryfie Magenta Dom od T-Mobile class="wp-image-2238423"
Lista kanałów w taryfie Magenta Dom od T-Mobile

A ile kosztuje Magenta Dom?

Pierwszy rok trwania umowy na telefon bez limitów, internet światłowodowy oraz pakiet telewizji L ze 130 kanałami kosztuje w ramach promocji jedynie 95 zł miesięcznie. Po tym okresie klient może zmienić warunki umowy i zdecydował się na pakiet telewizji S z dostępem do 60 kanałów i zachować cenę na tym samym poziomie, co do tej pory. Pozostałe opcje to:

  • zmiana pakietu telewizji na M ze 110 kanałami w łącznej cenie 120 zł/msc;
  • pozostanie z pakietem telewizji L ze 130 kanałami w łącznej cenie 145 zł/msc.

Co istotne, decyzja dotycząca pakietu telewizyjnego nie jest permanentna. Co miesiąc można zmieniać pakiet kanałów, co pozwoli obniżyć rachunki, gdy np. wyjeżdżamy na wakacje i nie będziemy korzystać z telewizji lub gdy serwis streamingowy wypuścił nowy sezon serialu i chcemy skupić się na nim. Do zmiany jednego pakietu na drugi wystarczy w dodatku aplikacja.

Cennik taryfy T-Mobile Magenta Dom class="wp-image-2238426"
Cennik taryfy T-Mobile Magenta Dom

Internet z telewizją bez telefonu w T-Mobile

Operator przygotował ofertę dla osób, które nie są zainteresowane abonamentem T-Mobile'a na usługi głosowe, bo korzystają z oferty prepaid lub z karty SIM innego operatora, bo są związani z nim istniejącym kontraktem. W ich przypadku można wykupić sam internet światłowodowy (300 Mb/s) z telewizją (130 kanałów) w cenie 70 zł miesięcznie w ramach okresu promocyjnego trwającego pół roku.

A co z obecnymi klientami T-Mobile?

Operator nie zapomniał również o osobach, które mają abonament na telefon w T-Mobile i chciałyby do niego dobrać internet z telewizją. W ramach programu Korzyści dla Domu mogą liczyć na zniżkę w wysokości 20 zł miesięcznie, dzięki czemu przez pierwsze pół roku będą płacić za światłowód o przepustowości 300 Mb/s i 130 kanałów telewizyjnych jedynie 50 zł miesięcznie.

Po pół roku cena za internet i pakiet telewizji L ze 130 kanałami rośnie do 120 zł. Podobnie jak w przypadku pełnego pakietu Magenta Dom cenę można obniżyć do 95 zł po zdecydowaniu się na pakiet telewizji M ze 110 kanałami. W przypadku osób, które zdecydują się na pakiet telewizji S z 60 kanałami, cena wynosi 70 zł. Również i w tym przypadku pakiety można zmieniać co miesiąc.

Magenta Dom i dekoder T-Mobile z Android TV class="wp-image-2238429"
Magenta Dom i dekoder T-Mobile z Android TV

Dekoder od T-Mobile'a

Aby korzystać z telewizji T-Mobile, trzeba wykupić od operatora za symboliczną złotówkę dostęp do dekodera. Operator zdecydował się na urządzenie z systemem Android TV, który zapewnia dostęp nie tylko do pakietu telewizyjnego z kanałami na żywo, ale również do aplikacji, w tym takich pozwalających na oglądanie filmów i seriali z serwisów VOD. 

T-Mobile wyposażył swój dekoder w funkcję nagrywarki, która pozwala zapisywać w jego pamięci do 100 godzin nagrań do 180 dni od nagrania. Do tego dochodzi dostęp do programów wyemitowanych nawet 7 dni wstecz, co ucieszy osoby, które przegapiły film, serial, mecz albo inny program i chciałyby go obejrzeć już po terminie emisji w telewizji linearnej.

REKLAMA

Magenta Dom wchodzi do oferty T-Mobile'a już 4 lipca 2022 r. w kanałach sprzedaży stacjonarnej i zdalnej.

Na koniec warto przy tym tylko dodać, że dla domów jednorodzinnych oraz budynków wielorodzinnych w miejscach o podwyższonych kosztach przyłączenia do sieci abonament jest wyższy o 20 zł/mies. Ceny uwzględniają rabaty (w tym 15 lub 10 zł za zgody marketingowe, 10 lub 5 zł za obsługę elektroniczną i terminową płatność oraz 5 zł za fakturę elektroniczną).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA