REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Galaxy Flip 4 na pierwszych zdjęciach. Zniknęła fałda, została szpara

Samsung Galaxy Flip 4 zapozował na pierwszych zdjęciach. Widać na nich trzy rzeczy: że Samsung istotnie pozostał przy sprawdzonym designie "trójki", że wykonał jeden znaczący krok do przodu i jeden znaczący krok w tył, bo kto nie idzie do przodu, ten się cofa.

13.06.2022
19:44
Galaxy Flip 4 na zdjęciach. Zniknęła fałda, została szpara
REKLAMA

Do premiery nowego składanego Samsunga zostały już tylko dwa miesiące i wiemy o nim naprawdę sporo. Galaxy Flip 4 ma zaoferować nowy procesor, nieco większy akumulator i z grubsza tę samą obudowę, co trzecia generacja „składaka”. Pierwsze zdjęcia nadchodzącego smartfona pokazują, że na tym nie koniec zmian.

REKLAMA

Czytaj również:

Samsung Galaxy Flip 4 na pierwszych zdjęciach

Jeśli opublikowane w sieci zdjęcia są prawdziwe, to Galaxy Flip 4 będzie się różnił od modelu Z Flip 3 w sposób absolutnie marginalny. Obudowa ma ten sam kształt i rozmieszczenie aparatów oraz przycisków. Obudowa jest też równie kanciasta, co w "trójce". Zdjęcia pokazują jednak, że Samsung wykonał spory krok naprzód i zniwelował jedną z największych wad swojego składaka - widoczne zgięcie ekranu.

Samsung Galaxy Fold 4. Źródło: Techtalk TV class="wp-image-2218107"
Samsung Galaxy Fold 4. Źródło: Techtalk TV

Na zdjęciach widać, a może raczej nie widać tego zgięcia, co pozwala mniemać, iż Samsung nieco zmodyfikował technologię UTG lub konstrukcję zawiasu, by uzyskać mniej więcej jednolitą powierzchnię po rozłożeniu, jak np. w Huawei P50 Pocket.

 class="wp-image-2218104"
Samsung Galaxy Fold 4. Źródło: Techtalk TV

Niestety, w przeciwieństwie do P50 Pocket i na wzór Galaxy Z Flip 3, nowy Galaxy Flip 4 nadal będzie miał wyraźną szparę po złożeniu, co oznacza, że nadal będzie chłonąć do wnętrza pyłki, kurz i osad z kieszeni. A to zaś raczej wyklucza fakt uzyskania normy pyłoszczelności; wygląda na to, że póki co musimy się zadowolić składanymi Samsungami odpornymi na zachlapania, których jednak lepiej nie zabierać ze sobą na plażę.

 class="wp-image-2218101"
Samsung Galaxy Fold 4. Źródło: Techtalk TV
REKLAMA

Nowy składany Samsung - premiera już w sierpniu

Galaxy Flip 4 oraz Galaxy Fold 4 mają zadebiutować już w te wakacje, a konkretnie pod koniec sierpnia. Nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery, ale jeśli wierzyć niepotwierdzonym informacjom, nowy Flip ma być jeszcze tańszy od poprzedniej generacji, która sama w sobie była znacznie tańsza od pierwszych dwóch Flipów. Jako wielki fan składanych smartfonów trzymam kciuki za prawdziwość ten informacji, bo im Flip będzie tańszy, tym więcej ludzi go kupi, a im więcej ludzi go kupi, tym stanie się popularniejszy, co z kolei pchnie rynek ku tworzeniu większej liczby takich konstrukcji. Taką przynajmniej mam nadzieję, bo składaki to jedyna szansa, byśmy nie umarli z nudów obserwując skostniały do bólu rynek smartfonów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA