REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Zdjęcia Google poprawią kolor skóry. Aktualizacja dostępna dla pierwszych użytkowników

Google zaczyna wdrażać do Zdjęć odświeżone filtry tonalne. Jako pierwsi skorzystają z nich użytkownicy urządzeń z Androidem. Nowy algorytm ma sprawić, że kolor skóry po korekcie będzie bardziej naturalny. Niezależnie od rasy fotografowanej osoby.

28.05.2022
11:03
zdjęcia google kolor skóry aktualizacja
REKLAMA

Odświeżone filtry tonalne (Google nazywa je Real Tone Filters) są częścią funkcji automatycznej korekty zdjęć, którą użytkownik może opcjonalnie stosować do swoich fotografii. Owe filtry wykorzystują algorytm MST (Monk Skin Tone scale), czyli 10-odcieniową skalę barwną stworzoną wspólnie z uczonymi z Harvardu i Dr Ellisem Monkiem.

REKLAMA

Czytaj też:

Algorytm wykorzystując technikę uczenia maszynowego jest w stanie ponoć niezwykle precyzyjnie określić właściwy kolor skóry i dokonać odpowiednich korekt kolorystycznych, którym sam aparat fotograficzny nie podołał. Należy podkreślić, że wspomniana korekta jest opcjonalna. Użytkownik może odrzucić propozycję korekty fotografii, może też wyłączyć powiadomienia z sugestiami korekty danych fotografii.

Ulepszone Zdjęcia Google lepiej odwzorują kolor skóry. Na razie tylko na Androidzie, ale to nie koniec.

 class="wp-image-2197263"
Monk Skin Tone Scale

Nowość na razie dostępna będzie tylko dla użytkowników korzystających z aplikacji na system Android. Co więcej, nie wszyscy mogą się nią cieszyć od razu. Google aktualizuje aplikację falami, stopniowo ją udostępniając kolejnym użytkownikom. Cały proces ma potrwać kilka tygodni. Ale po jego zakończeniu Google od razu ma się wziąć za udostępnianie aktualizacji aplikacji na iOS-a i wersji webowej.

REKLAMA

Na tym firma również nie zamierza poprzestawać. Jak tylko Monk Skin Tone scale trafi do wszystkich produktów związanych ze Zdjęciami Google, algorytm zacznie być wdrażany w Wyszukiwarce Google. Ma on pomóc w tym, by użytkownicy otrzymywali bardziej różnorodne odpowiedzi na wpisane przez nich frazy, w szczególności przy przeszukiwaniu grafik. Firma nie podaje jednak nawet przybliżonej daty premiery integracji z Wyszukiwarką.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA