REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jakiego telefonu używa Bill Gates? Trochę kicha, ale nie jest to Surface Duo

Ktoś mógłby założyć, że współzałożyciel i były szef Microsoftu, nadal luźno związany ze swoją firmą, będzie korzystał ze sprzedawanego przez nią telefonu. Faktycznie, używa urządzenia ze składanym ekranem. Ale nieco innego.

21.05.2022
17:10
Bill Gates ratuje świat
REKLAMA

Microsoft niedawno w sposób bardzo nieśmiały wrócił na rynek telefonów komórkowych. Sprzedaje tylko jeden model, aktualnie w drugiej swojej generacji. Chodzi o Surface Duo, czyli bardzo drogi, luksusowy składany telefon z dwoma wyświetlaczami. Wrażenia z jego użytkowania Spider’s Web opisywał między innymi w tym tekście.

REKLAMA

Czytaj też:

Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, jego były prezes i ojciec sukcesu firmy, jest już z nią luźno związany, choć dalej służy w niej jako doradca i prowadzi w niej niewielkie projekty badawcze. Ktoś mógłby się więc spodziewać, że Surface Duo będzie oczywistym wyborem Gatesa. To nie tylko produkt Microsoftu, ale też urządzenie w formie, którą swego czasu szeroko promował - cyfrowego notesu, który rozpoznaje również pismo odręczne. Gates... faktycznie nadal ceni takie urządzenia. Woli jednak produkt innej firmy.

Bill Gates i iPhone? Na pewno nie. Telefon Billa Gatesa to składak od Samsunga.

Gates wspomniał na reddicie, że aktualnie używa telefonu Galaxy Z Fold3 od Samsunga. To również składany telefon, ale zupełnie innego projektu niż Surface Duo. Galaxy Z Fold3 wyposażony jest w elastyczny wyświetlacz po wewnętrznej stronie i tradycyjny po zewnętrznej, podczas gdy Duo ma dwa wyświetlacze po wewnętrznej stronie. Galaxy Z Fold3 pracuje pod kontrolą bazującego na Androidzie 12 systemu Android z One UI 4.1, podczas gdy Surface Duo wykorzystuje Androida 11.

REKLAMA

Były szef Microsoftu ceni Galaxy Z Folda za bycie urządzeniem, które jest zarówno komputerem, jak i telefonem. Dodał jednak, że chętnie zmienia telefony by sprawdzać nowe pomysły. Trzeba jednak przyznać, że wybór Gatesa to drugi najbardziej lojalny wybór. Samsung i Microsoft współpracują przy budowie Androida z One UI, zapewniając mu głębszą integrację z Windowsem i usługami Microsoft 365.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA