REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polska to nie tylko Wiedźmin. Trek to Yomi zapowiada się na hit, który wciągnie nas do feudalnej Japonii

Trek to Yomi to nowa gra polskiego studia Flying Wild Hog. Niebywale klimatyczny tytuł pokazujący historię samuraja zadebiutuje już 5 maja na PlayStation i Xboxie, przy czym od razu trafi do Game Passa. 15-minutowy gameplay wygląda imponująco.

06.04.2022
9:39
Trek to Yomi zapowiada się na hit. Polska to nie tylko Wiedźmin
REKLAMA

Wszyscy czekamy z wypiekami na twarzy na nową sagę Wiedźmina, ale premiera czwartej odsłony gry ma szansę ziścić się dopiero za kilka lat. W międzyczasie Trek to Yomi ma szansę przypomnieć globalnej społeczności graczy, że Polacy nie gęsi i swoje gry mają. Nowa produkcja wychodzi spod rąk deweloperów z warszawskiego studia Flying Wild Hog.

REKLAMA

Do tej pory Trek to Yomi widzieliśmy na dwóch zwiastunach, z których pierwszy skupiał się na pokazaniu zarysu fabuły, a drugi pokazywał mechanikę walki w grze. Teraz zobaczyliśmy obszerny fragment pokazujący całą rozgrywkę. Nowy piętnastominutowy film pokazuje gameplay bez cięć i montażu.

Polska gra Trek to Yomi zapowiada się wyjątkowo klimatycznie. "Jak klasyczny film o samurajach".

Już rzut oka na Trek to Yomi zdradza, że mamy do czynienia z wyjątkowym tytułem. Wybija się przede wszystkim styl graficzny, bowiem cała gra jest utrzymana w czarno-białej tonacji, a trójwymiarowe środowisko jest pokazywane główne od boku, przypominając klasyczne gry typu side-scroller.

Akcja jest osadzona w feudalnej Japonii, a gracz poznaje historię samuraja o imieniu Hiroki, który obiecał swojemu mistrzowi, że za wszelką cenę ochroni swoje miasto. Klimat w grze potęguje warstwa audio, w której twórcy postawili na japoński dubbing. Całość wygląda niczym mieszanka Ghost of Tsushima wydanego na PlayStation i pamiętnej gry Limbo z 2010 r., wydanej na wszystko, co tylko ma ekran.

Porównanie do niewielkiego Limbo może wydawać się nie na miejscu, ale sami twórcy przyznają, że Trek to Yomi będzie tytułem krótkim. Przejście całej gry na normalnym poziomie trudności zajmie ok. 5 godzin. Twórcy chcieli w ten sposób osiągnąć jak najbardziej kinowe doświadczenie, zbliżając grę do klasycznego filmu o samurajach.

REKLAMA

W Trek to Yomi zagramy już 5 maja. Gra od dnia premiery trafi do Game Passa.

Trek to Yomi będzie miał premierę 5 maja i zadebiutuje na platformach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC. Co ważne, od dnia premiery będzie dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass, a więc gracze posiadający ten abonament na Xboxach będą mogli pobrać tytuł i grać w niego bez żadnych dodatkowych opłat. Poza abonamentem tytuł został wyceniony na 89 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA